Пустили "з торбами по світу": На Херсонщині латифундист відсудив собі будівлю сільради - кордон поряд

У будівлі обслуговують жителів семи сіл. Новина про те, що сільрада тепер має приватного власника, неабияк обурила людей. Підприємлевий свинар, котрому громада довірила очолити раздержавлений радгосп-мільйонер, тепер вважає все навкруги своїм

Судова тяганина між громадою села Преображенка Херсонській області та підприємством, яке успадкувало радгоспне майно, тривала близько 10 років. Крапку в цій історії недавно поставив Одеський апеляційний суд, зазначають Патріоти України.

"Приміщення будувалося виключно для сільської ради, без жодних розмов", - кажуть селяни.

Люди наполягають, що приміщення має використовуватися саме за цим призначенням. Двоповерхову будівлю на 150 квадратних метрів побудували в 1980-х. Після розпаду радгоспу-мільйонера "Червоний чабан" там створили акціонерне товариство, селяни самі обрали його голову.

"Він, коли будувалася ця будівля, він був ніким, він був звичайним свинарем", - згадують вони.

Але згодом голова товариства викупив у людей більшість акцій, тому тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми і гаражі якого вже зруйновано і розібрано: "Було 150 машин, 120 тракторів, 43 комбайни. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв".

Відтоді, як радгоспне майно перейшло в приватні руки, почалися суди, що тривають досі.

"Будівля постійно була в судах, її намагалися забрати. До мене іще судилися тут двоє голів, виходить, і я дев'ять років", - говорить голова Мирненської об'єднаної громади Андрій Сучок.

Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду, за яким будівлю сільради фактично визнано власністю підприємства. Для чого його керівнику ще і будівля сільради, люди тільки припускають: продати, розібрати або зробити там свій офіс із краєвидом на завод "Кримський титан".

Від села до лінії розмежування з окупованих Кримом лише 800 метрів, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає, бо терміново виїхав у відрядження. Секретарка номер телефону шефа не дає, а юрист відповідає просто: "Я нічого не буду говорити, бо не хочу".

Селяни звернулися до Вищого господарського суду України, прокуратури і в поліцію, бо нібито підприємство, яке намагається відсудити сільраду, ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі. Тому протистояння триватиме, як і з'ясування права власності на споруду.

Хіти тижня. Катастрофа близько, жителі готові до бунту: Макіївка здригається через таємничі землетруси

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 9:00

Місцевим пропагандистам окупанти категорично заборонили розповідати про те, що сталося. Їм погрожують звільненням і навіть кримінальними справами.​. Про серйозні землетруси в окупованій Макіївці одним з перших повідомив сепаратистської Telegram-канал "...

Буде удар? "Платіжки скоро нагадають про обіцянки "кінця епохи бідності", - Волошина

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 8:56

"До протестів проти капітуляції долучається все більше людей. Останні заяви влади змусили багатьох усвідомити: розмови про залишені бойові позиції сьогодні - це більш вагомий аргумент, ніж абстрактна "торгівля на крові", про яку розповідали вчора", - п...