Пустили "з торбами по світу": На Херсонщині латифундист відсудив собі будівлю сільради - кордон поряд

У будівлі обслуговують жителів семи сіл. Новина про те, що сільрада тепер має приватного власника, неабияк обурила людей. Підприємлевий свинар, котрому громада довірила очолити раздержавлений радгосп-мільйонер, тепер вважає все навкруги своїм

Судова тяганина між громадою села Преображенка Херсонській області та підприємством, яке успадкувало радгоспне майно, тривала близько 10 років. Крапку в цій історії недавно поставив Одеський апеляційний суд, зазначають Патріоти України.

"Приміщення будувалося виключно для сільської ради, без жодних розмов", - кажуть селяни.

Люди наполягають, що приміщення має використовуватися саме за цим призначенням. Двоповерхову будівлю на 150 квадратних метрів побудували в 1980-х. Після розпаду радгоспу-мільйонера "Червоний чабан" там створили акціонерне товариство, селяни самі обрали його голову.

"Він, коли будувалася ця будівля, він був ніким, він був звичайним свинарем", - згадують вони.

Але згодом голова товариства викупив у людей більшість акцій, тому тепер вони не можуть впливати на діяльність підприємства, ферми і гаражі якого вже зруйновано і розібрано: "Було 150 машин, 120 тракторів, 43 комбайни. Нікому з акціонерів нічого не дісталося. Навіть лопати ніхто не взяв".

Відтоді, як радгоспне майно перейшло в приватні руки, почалися суди, що тривають досі.

"Будівля постійно була в судах, її намагалися забрати. До мене іще судилися тут двоє голів, виходить, і я дев'ять років", - говорить голова Мирненської об'єднаної громади Андрій Сучок.

Останнє рішення надійшло від Одеського апеляційного суду, за яким будівлю сільради фактично визнано власністю підприємства. Для чого його керівнику ще і будівля сільради, люди тільки припускають: продати, розібрати або зробити там свій офіс із краєвидом на завод "Кримський титан".

Від села до лінії розмежування з окупованих Кримом лише 800 метрів, навколо прикордонна зона. Власник акціонерного товариства коментарів не дає, бо терміново виїхав у відрядження. Секретарка номер телефону шефа не дає, а юрист відповідає просто: "Я нічого не буду говорити, бо не хочу".

Селяни звернулися до Вищого господарського суду України, прокуратури і в поліцію, бо нібито підприємство, яке намагається відсудити сільраду, ще й не платить податок за землю, на якій розташовані приватизовані раніше будівлі. Тому протистояння триватиме, як і з'ясування права власності на споруду.

Стріляли в пах: Спливли моторошні подробиці убивства ветерана АТО на Київщині

середа, 27 травень 2020, 14:59

Ветеран АТО з батальйону "Айдар" Ігор Корнієнко, який загинув унаслідок нападу підлітків у Вишгороді Київської області, міг би вижити, якби йому вчасно викликали швидку. Адже його поранення було несмертельним. Про деталі злочину розповіли у Вишгородськ...

Куля потрапила прямо в голову: З'явилися ім'я та фото бійця ЗСУ, який загинув на Донбасі

середа, 27 травень 2020, 14:30

У вівторок, 26 травня, на Донбасі загинув 24-річний молодший сержант Віталій Лімборський. Про це повідомляє 28-ма ОМБр імені Лицарів Зимового Походу, передають Патріоти України. Вчора, близько 19:45 ворожа куля влучила йому в голову. "Те, що я підписав...