У Верховній Раді працюють над новим законопроектом щодо мобілізації в Україні. Зокрема, може йтися про вимоги для відстрочки та правила для студентів, але фінального тексту ще немає. Всі подробиці про можливі зміни щодо мобілізації - в матеріалі "РБК-Україна", передають Патріоти України.
Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела: ексклюзивні коментарі нардепів, зокрема голови комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Олександра Завітневича, Facebook нардепа Мар'яни Безуглої.
Про підготовку законопроекту сьогодні повідомила заступник голови комітету парламенту з питань національної безпеки Мар'яна Безугла.
Факт підготовки нового документа в коментарі РБК-Україна підтвердив і голова комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Олександр Завітневич. При цьому нардеп уточнив, що текст законопроекту готує робоча група, але фінальних пропозицій наразі немає.
"Такий законопроект опрацьовується зараз в рамках робочої групи комітету. Ця робоча група є міжфракційною. Комітет ще на засіданні нічого не розглядав. Окрім того, сам текст законопроекту ще не зареєстровано, тому поки що не можемо коментувати якісь ті чи інші положення. Все на стадії обговорення", - зазначив він.
Які зміни можуть ввести
Нардеп Мар'яна Безугла у своєму Facebook назвала поточний перелік основних змін, які, можливо, можуть бути внесені в закон про мобілізацію. А саме:
Наскільки вірогідно, що зміни внесуть?
Факт підготовки такого законопроекту в коментарі РБК-Україна на умовах анонімності підтвердив ще один нардеп, зазначивши, що "по студентах ймовірність висока". "Поки складно робити прогноз. Йде доопрацювання драфту у комітеті. Але загалом по студентах ймовірність висока", - зазначив співрозмовник видання.
Автомобільний ринок відновився після пандемії і продажі нових авто почали зростати. В тому числі помітно частіше стали покупати електромобілі та гібриди, передають Патріоти України. Однак, як пише видання Express, не всі види машин з електричним двигун...
Хоча доходи українців у вигляді зарплати зростають, в унісон із нею піднімаються і ціни на товари та послуги. Як результат — інфляція і зростання споживчих цін у 2024-му році виявилися вищими, ніж прогнозувалося раніше, і склали 12%, передають Патріоти...