Канадські вчені виявили, що незрозуміла досі причина ходіння уві сні може мати багато спільного з іншими процесами у тілі людини. Донині неврологи не можуть дати однозначної відповіді, чому люди бувають лунатиками. Дослідники з Монреаля виявили, що лунатизм пов’язаний з природною реакцією людиною на стрес чи подразник, передають Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.
У дослідженні йдеться про реакцію "бийся або тікай", яка виникає через страх чи напруження людини. Саме вона може вплинути на активність уві сні та призвести до лунатизму.
Вчені дослідили, як стресовий стан пов’язаний з лунатизмом та виявили, що реакція "бийся або біжи" впливає на глибоку стадію сну.
Нервова система людини контролює підсвідомі рухові функції, тому команда використовувала частоту серцевих скорочень для оцінки якості сну:
Дослідники зазначили, що дослідження лунатизму дещо утруднює низька поширеність цього розладу у дорослих.
Вчені пояснили, що в організмі людини є 2 основних компоненти вегетативної системи – реакція на стрес та реакція на спокій. Симпатичний відділ у мозку відповідає за активізацію цих підсвідомих функцій.
Під час стресової ситуації в організмі виділяється адреналін, який відповідає за реакцію "бий або біжи". Адреналін розширює зіниці, прискорює серцевий ритм та запускає процеси тіла в посиленому режимі.
Реакція "відпочинок та перетравлення" працює на спокійні моменти в житті людини. Вона відповідає за сон, нормальне травлення та розслаблення.
Вчені виявили, що ті, хто сильніше реагує на подразники та мають прискорене серцебиття, частіше можуть ходити уві сні. Ті. Хто не має підвищеного стресу у житті, будуть спати спокійно.
"Хоча причини лунатизму залишаються нез’ясованими, ми знаємо, що під час сну лунатики можуть відчувати ненормальну взаємодію між процесами, пов’язаними зі збудженням і глибоким сном",
– розповів доктор Андре-Енн Баріл.
Дослідник пояснив, що сомнамбули можуть демонструвати глибокий сон та неспання одночасно. Результати показали, що нервова система лунатиків сприяє їхній активності під час сну та запускає реакцію "бий або біжи" водночас із реакцією для відпочинку.
"Хоч наші результати свідчать про наявність зміненої роботи вегетативної нервової системи під час глибокого сну лунатиків, залишається визначити, як ця нетипова активність бере участь у виникненні епізодів лунатизму", – підсумував експерт.
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...