Народний депутат України, співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабинович направив прем'єр-міністру України Денису Шмигалю та голові Національної поліції України Ігорю Клименку депутатські звернення з вимогою надати інформацію про кількість знесених (демонтованих) пам'ятників, присвячених подіям, пов'язаним з діяльністю 14 гренадерської дивізії військ СС "Галичина" (1-ї Української дивізії УНА), з дня набрання чинності Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Про це повідомляє прес-служба політсили, передають Патріоти України.
"Надайте інформацію про заплановані урядом України заходи на 2020 рік щодо реалізації Закону України "Про засудження тоталітарних режимів..." у частині засудження націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму в Україні і заборони пропаганди його символіки", - йдеться у зверненні.
Зокрема, парламентарій вимагає надати інформацію щодо наявності або відсутності в діях в.о. міністра освіти України Любомири Мандзій ознак злочину, передбачених частиною другою статті 436-1 Кримінального кодексу України "Виготовлення, розповсюдження комуністичної, і нацистської символіки і пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів".
"В. о. міністра, яка в 2018 році очолювала департамент освіти Львівської обласної адміністрації, всупереч Закону України "Про засудження тоталітарних режимів..." організовувала конкурс малюнка, який проводився з метою створення героїчного образу дивізії "Ваффен СС" Галичина", - додав Рабинович.
У свою чергу, нардеп також зазначив, що планує знести всі подібні пам'ятки в Україні. Нагадаємо, раніше Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними висновки Українського національного інституту пам'яті, що визнають символіку 14 гренадерської дивізії військ СС "Галичина" такою, що не підпадає під закон про заборону комунізму і нацизму. Своїм рішенням суд зобов'язав Інститут нацпам'яті утриматися від поширення даних висновків.
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...