Важливою подією в лікуванні хвороби Паркінсона стало те, що 63-річному чоловікові з Бордо, Франція, на ім'я Марк, який страждав від серйозних проблем із рухливістю через це захворювання, успішно встановили спінальний імплантат. Цей імплантат, призначений для відновлення нормальної передачі м'язових сигналів від хребта до ніг, значно поліпшив його здатність ходити, пише The Guardian, передають Патріоти України.
Марк, діагноз якому поставили понад два десятиліття тому, мав проблеми з рівновагою та завмиранням ходи — поширений симптом при прогресуючій хворобі Паркінсона, коли пацієнти почуваються так, немов застрягли на місці. Після імплантації Марк тепер щонеділі проходить пішки близько 6 км, що свідчить про значне поліпшення його рухливості та незалежності.
Спінальний імплантат, що поки що перебуває на експериментальній стадії і не пройшов повноцінних клінічних випробувань, являє собою технологію інтерфейсу "мозок-машина", розроблену швейцарською командою, що спеціалізується на подоланні паралічу. Ця технологія спрямована на ділянку хребта, що відповідає за активацію м'язів ніг під час ходьби. Пацієнт одягає на кожну ногу датчики, які запускають імплантат, що подає імпульси стимуляції на нейрони спинного мозку в момент початку ходьби, тим самим коригуючи аномальні сигнали мозку.
Результати першого дослідження показують, що імплантат не тільки поліпшив ходьбу і рівновагу Марка, а й наблизив його ходу до ходи здорових людей. Також авторами було зазначено значне поліпшення якості життя чоловіка. Попри перспективність технології, для підтвердження її ефективності необхідні подальші дослідження і клінічні випробування за участю більшої кількості пацієнтів. Дослідницька група вже занесла до списку ще шість пацієнтів для подальшого вивчення.
Експерти, які не брали участі в дослідженні, як-от професор Карунеш Гангулі з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, зазначають потенціал нового підходу для поліпшення ходи та розв'язання проблеми завмирання ходи при хворобі Паркінсона — симптому, який наразі насилу піддається лікуванню. Ця інновація відкриває новий шлях у лікуванні хвороби Паркінсона, здатний значно поліпшити життя людей з пізніми стадіями захворювання.
Деколи легке погіршення самопочуття не викликає серйозних побоювань. Тому люди не поспішають звертатися до лікаря. Читайте в матеріалі ТСН.ua, які симптоми організму не варто ігнорувати, передають Патріоти України. Не ігноруйте зміни в своєму організмі...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...