Росія імітує "наддержаву", путінський план провалився: Нобелівський лауреат спрогнозував крах РФ

План президента РФ Володимира Путіна перетворити ціни на природний газ на зброю не спрацював. Росія є лише імітацією глобальної наддержави. А за 10 років країна може стати Failed state (державою, що провалилась і не здатна самостійно існувати). Про це у колонці для NYT написав лауреат Нобелівської премії Пол Кругман, передають Патріоти України.

Спроба Росії завдати удару у відповідь по санкціях певною мірою провалилася, сказав Кругман, оскільки минулу зиму Європа пережила чудово. Країни ЄС створили вражаючий запас природного газу, який залишився в основному невикористаним в умовах теплої зими.

"Європа надзвичайно добре пережила втрату російських поставок", – зазначив Кругман, додавши, що сучасні економіки були набагато гнучкішими, ніж спочатку вважалося, коли Росія вперше розпочала енергетичну війну із Заходом.

Доходи Росії від енергоносіїв впали на 50% з минулого року. "Росія виглядає більше ніж будь-коли як потьомкінська наддержава... Її роль як постачальника енергії виявляється набагато важчою для використання, ніж багато хто уявляв", – додав він.

Інші економісти кажуть, що російська економіка зазнає труднощів у довгостроковій перспективі. Нація може стати Failed state за 10 років. Один аналітичний центр підрахував, що він стикається з серйозними зустрічними вітрами на тлі своєї ізоляції від глобальних ринків і зниження інвестицій у технології.

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...