Поліція і берегова охорона Швеції проводять пошукові операції на воді і на островах в околицях Стокгольма, намагаючись з'ясувати, звідки беруться безпілотники, неодноразово помічені над атомними електростанціями, передають Патріоти України.
Востаннє невідомий безпілотник був помічений над АЕС "Форсмарк" в понеділок увечері. Також повідомляється, що дрони бачили над ще двома АЕС, недалеко від декількох аеропортів і над королівським палацом в Стокгольмі.
Громадян просять повідомляти поліції всю відому їм інформацію про походження безпілотників. Версій того, звідки взялися дрони, у влади поки немає.
У шведській службі безпеки Sapo допустили, що безпілотники могли застосовуватися "для неавторизованого отримання секретної інформації".
У Sapo ведуть розслідування появ дронів над АЕС. Дрони над іншими об'єктами - це юрисдикція поліції, додали у шведській спецслужбі.Очевидці кажуть, що дрони були схожі на військові і мали великі крила. У Sapo це не підтвердили і не спростували.
У репортажі шведського телебачення сказано, що один з дронів вдалося спостерігати поліцейському вертольоту. Безпілотник летів над ним на висоті до 1000 м.
Шведський сайт Aftonbladet пише, що на вихідних безпілотники кружляли над шведським парламентом, комплексом урядових будівель і королівським палацом в Стокгольмі і біля аеропортів міст Кіруна і Лулео.
Тим часом, в кінці минулого тижня, одночасно з першою появою дронів над АЕС "Форсмарк" і "Оскарсхамн", Швеція оголосила про відправку додаткових військових підрозділів на острів Готланд на тлі збільшеної активності російських військових кораблів в Балтійському морі. У вівторок шість російських десантних кораблів, чиє наближення до Готланду називалося в числі причин цієї тривоги, пройшли данські протоки і покинули Балтику, повідомляє газета Dagens Nyheter з посиланням на військове відомство.
Після анексії Росією Криму Швеція збільшила військові витрати і почала зміцнювати оборону. У 2017 році вона повернула обов'язкову військову службу, а в січні 2018-го знову розмістила на Готланді постійний гарнізон.
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...
Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...