Росіяни валялися п'яні під готелем і лаялись: Забужко під час поїздки до Латвії побачила росіян у "природних умовах"

Українська письменниця Оксана Забужко розповіла, як зіткнулася з пʼяними росіянами в Латвії. Українка вирушила до Риги, щоб презентувати свою перекладену книгу "Найдовша подорож". У готелі вона стала свідком неадекватної поведінки громадян РФ під вікнами свого номеру передають Патріоти України.

До слова, в Латвії письменниця не раз помічала, що росіяни почуваються "як вдома". Враженнями від поїздки Оксана Забужко поділилася в Facebook.

Неприємний інцидент трапився з українкою в самому центрі Риги, на жвавущій нічній Аудейю. У своєму номері вона почула крики нетверезих людей, що лаялися російською мовою під її вікнами.

Один з росіян-емігрантів вже валявся на землі, а його більш стійкий товариш намагався підняти першого на ноги, поки не перемогло бажання покурити. Перепитавши в місцевої молоді, чи не мають вони сигарет, росіянин крикнув: "Народ! Дайте же кто-нибудь сигарету".

"Давно я не бачила росіян у природних умовах. Не припускала, що в Латвії вони аж настільки почуваються "у себе вдома". Таксист в аеропорту, як про найзвичайнісіньку річ, попросив у моєї видавчині говорити по-російськи, бо він, мовляв, по-латиськи не дуже. І так щокрок – це латиші переходять на мову "дискримінованої меншини", а не росіяни на їхню", – розповіла письменниця.

Оксана Забужко резюмувала, що їй стало зрозуміліше, чому саме в Латвії почали найактивніше перекладати українську літературу порівняно з іншими балтійськими країнами. Зі слів українки, латиші злякалися, коли в Україні почалася повномасштабна війна з росіянами.

В Україні виник дефіцит електроенергії: Енергетики пояснили, що має зробити кожен

середа, 29 листопад 2023, 18:44

В Україні 29 листопада зафіксовано дефіцит електроенергії в енергетичній системі. У зв'язку з цим українців закликають економити електрику та вимкнути потужні прилади, передають Патріоти України. Про це заявили в "Укренерго". "З 13:00 в енергосистемі з...

Катують електрошокерами: У полоні РФ утримують щонайменше 4 тис. мирних українців, - росЗМІ

середа, 29 листопад 2023, 18:25

Щонайменше чотири тисячі мирних українців, чиї імена та обставини викрадення відомі правозахисникам, перебувають у полоні Російської Федерації. Про це російському виданню "Важные истории" розповів експерт Центру громадянських свобод, який захищає права...