Багаті росіяни, ізольовані від Заходу, рушили до Таїланду. І йдеться не тільки про туризм - громадяни РФ активно скуповують нерухомість на острові Пхукет, передають Патріоти України.
Росіяни вже стали найбільшими покупцями нерухомості на Пхукеті, розповів директор із продажу FazWaz Property Group Крістіан Штайнбах. У 2022 році він уклав одну зі своїх найприбутковіших угод, коли один покупець із РФ скупив 16 вілл.
"Тут можна отримувати високі доходи від оренди. І є багато людей (з Росії. – Ред.), які просто хочуть жити у хорошому місці", – розповів Штайнбах.
За словами віцепрезидентки Russia Sotheby's International Realty Олени Маріничової, типовими російським покупцем нерухомості в Таїланді є підприємці віком близько 30 років зі східної частини РФ, наприклад, з Владивостока. Але тепер дедалі більше інвесторів із Москви та Санкт-Петербурга звертають увагу тайський ринок.
Привабливість Таїланду поширюється і на надбагатих росіян. Згідно з даними Bloomberg, яхта Cloudbreak, яка, як вважається, належить російському магнату нерухомості Олександру Свєтакову (перебуває під санкціями в Україні) була помічена на Пхукеті наприкінці 2022 року. У січні 2023 року ще один російський мільярдер, який спеціалізується на будівельних матеріалах, Ігор Рибаков влаштував на острові заняття з бізнес-коучінгу для групи з 20 осіб.
Цікаво, що росіяни в Таїланді навчилися обходити платіжні санкції, зокрема обмеження на транзакції Visa та Mastercard. Розрахунки проводять із допомогою китайської системи UnionPay та цифрових активів. Також поширена оплата готівкою у доларах та євро. Однак росіянам стає дедалі важче переказувати кошти з РФ, а рубль ослаб по відношенню до бата Таїланду, підкреслив Штайнбах.
Після агресивного вторгнення РФ в Україну Європейський Союз ускладнив в'їзд росіян на свою територію, зокрема скасувавши прямі авіарейси. Як зазначає агентство, саме це спонукало росіян шукати альтернативу в країнах із простим оформленням віз, таких як ОАЕ, Туреччина та Таїланд.
За останній рік Таїланд запровадив кілька нових візових програм, які дозволяють довше залишатися тим, хто приносить місцевій економіці гроші чи готовий працювати в державі у сфері інформаційних технологій, соціальних мереж та криптоактивів. Користуються такими пропозиціями не лише росіяни, а й українці, які тікають від війни, зазначають аналітики.
На тлі популярності Пхукета серед російських багатіїв глава МЗС РФ Сергій Лавров офіційно відкрив консульство на острові. Дипломатичний офіс розташований у Королівській гавані Пхукета. Це елітне селище, де розташовані причали для яхт та апартаменти, а окремі вілли тут коштують від 300 тис. до кількох мільйонів доларів.
Ба більше, міжнародний аеропорт Пхукет почав робити оголошення російською мовою. Багато назв магазинів та вуличні вивіски на південних островах Таїланду тепер продубльовані російською. А ресторатори з РФ почали відкривати тут свої заклади – із розрахунку на російськомовних клієнтів.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...