Секрет вічної молодості ще не відкрили, і, якщо бути відвертими, навряд чи колись відкриють. Старіння є неминучою частиною життя, але людство завжди шукало рецепт довголіття, передають Патріоти України.
Прагнення вічної молодості створило багатомільярдну індустрію, починаючи від продуктів проти старіння, добавок і дієт і закінчуючи експериментальними засекреченими методами, щодо яких століттями точаться теорії змов.
На межі XIX-XX століть середня тривалість життя у Великій Британії становила близько 46 років. У 20-х роках XXI століття вона зросла майже вдвічі – до 82 років. Де на Землі живуть найдовше та у чому секрет "блакитних зон", розповіло видання Science Alert.
Де на Землі живуть найдовше
Насправді нинішня тривалість життя, принаймні, у розвинених країнах, суттєво зросла завдяки прогресу медицини та покращенню умов життя та праці.
Але довше життя також має свою ціну. Лікарі спостерігають вищі показники хронічних і дегенеративних захворювань, причому захворювання серця незмінно очолюють список. Отже, замість того, щоб прагнути довголіття, слід бути більше зацікавленими в тому, щоб бути здоровими якомога довше.
Цікаво, що в деяких місцях було виявлено велику частку довголітніх людей, які демонструють надзвичайне фізичне та психічне здоров’я.
Дослідження AKEA на острові Сардинія, в Італії, наприклад, визначило "блакитну зону" (названу тому, що вона була позначена синьою ручкою), де була більша кількість місцевих жителів, які досягли свого 100-річного віку.
Ця "гаряча точка довголіття" з тих пір була розширена, і тепер охоплює кілька інших регіонів.
Найдовше люди живуть у наступних регіонах:
Люди, які живуть у цих зонах, також мають деякі спільні риси, які зосереджені навколо того, щоб бути частиною спільноти, мати мету життя, харчуватися поживною та здоровою їжею, підтримувати низький рівень стресу та здійснювати щоденні фізичні тренування.
Їхня довголіття також може бути пов’язана з навколишнім середовищем, оскільки це переважно сільські, менш забруднені території.
Дослідження показують, що на генетику може припадати лише близько 20-25% причин довголіття, тобто тривалість життя є складною взаємодією між способом життя та генетичними факторами.
Секрет у раціоні?
Кожна "блакитна зона" має свій власний підхід до харчування – тому одна конкретна їжа чи поживна речовина не пояснюють довгу тривалість життя. Але цікаво, що дієта, багата рослинною їжею (наприклад, місцевими овочами, фруктами та бобовими), є спільною для цих зон.
Наприклад, жителі Лома Лінди є переважно вегетаріанцями. Для довгожителів Окінави характерне високе споживання флавоноїдів (хімічної сполуки, яка зазвичай міститься в рослинах) з фіолетової солодкої картоплі, сої та овочів. Вживання цієї сполуки пов’язують із покращенням здоров’я серцево-судинної системи, включаючи зниження рівня холестерину та зниження частоти інсульту та серцевих захворювань.
Певні фактори способу життя (такі як куріння та неправильне харчування) також можуть скоротити тривалість життя. Але рослинна дієта — не єдиний секрет. На Сардинії, наприклад, м’ясо та рибу споживають у помірних кількостях на додаток до місцевих овочів і традиційних продуктів, таких як хліб із жолудів, пане карасау (млинець з закваски), мед і м’які сири.
У кількох "блакитних зонах" також спостерігається вживання оливкової олії, вина (близько 1-2 склянок на день) та чаю. Усі вони містять потужні антиоксиданти, які можуть допомогти захистити клітини від пошкодження з віком.
Можливо, саме поєднання захисних ефектів різних поживних речовин у раціоні пояснює виняткове довголіття. Раціон жителів "блакитних зон" не містить ультраоброблених продуктів, фаст-фудів або солодких напоїв, які можуть прискорити старіння.
Солістка гурту "Лісапетний батальйон" Наталія Фаліон розповіла про горе в колективі, передають Патріоти України. 19 січня Наталія на своїй Facebook-сторінці повідомила про смерть однієї з учасниць гурту Манастирської Олександри. Жінка свого часу виступ...
Експерти з обслуговування автомобілів наголошують на необхідності уникати небезпечних звичок, які можуть призвести до значного зносу компонентів автомобіля. Зокрема, "їзда" на зчепленні — поширена помилка, що може коштувати водіям до 1000 доларів на ре...