Сенсації археології 2023 року: 10 надзвичайних скарбів, які відкопали дослідники в різних місцях нашої планети

З того часу, як люди карбували монети та створювали красиві ювелірні вироби та інші приголомшливі предмети колекціонування, така ж кількість людей була відразу за ними, шукаючи ці дорогоцінні знахідки. Ось 10 надзвичайних відкриттів, зроблених у 2023 році, які доводять, що полювання на заховані скарби ніколи не застаріває.

1. Велика колекція монет в Японії

Під час проекту будівництва фабрики на північ від Токіо робітники були вражені, коли виявили схованку з близько 100 000 монет, закопаних на місці. Колекція валюти була поділена на 1060 пачок і датована між 175 роком до н.е. і 1265 роком нашої ери. Перша походить з Китаю і містить китайський напис «Banliang», що перекладається як «півунції». Наразі дослідники вивчили близько 334 монет, і можна тільки здогадуватися, які інші скарби будуть виявлені.

2. Підводний храм, переповнений затонулими скарбами в Єгипті

Підводні археологи, які досліджують канал біля середземноморського узбережжя Єгипту, знайшли частково зруйнований підводний храм, наповнений скарбами. Подальші дослідження храму, який зруйнувався десь у середині другого століття до нашої ери і був побудований для давньоєгипетського бога Амона, виявили безліч «скарбів і таємниць», включаючи срібні ритуальні інструменти, золоті прикраси та алебастрові контейнери.

3. «Втрачена» райдужна чаша, викарбувана кельтами в Німеччині

2000-річну веселкову чашку, викарбувану кельтами, знайшли на березі річки в Німеччині. Золота монета у формі чаші містить рідкісний елемент дизайну: чотирикутну зірку, оточену арками. Знахідка є однією з трьох відомих веселкових чашок, які містять цей мотив. Райдужні чашки отримали свою назву на основі кельтської легенди про те, що вони являють собою краплі золота, які впали на Землю на кінці веселки.

4. Монети часів громадянської війни, закопані на кукурудзяному полі в Кентуккі

Чоловік, який працював на кукурудзяному полі в штаті Кентуккі, знайшов нагороду в 700 монет часів Громадянської війни. Схованка, яка отримала назву «Великий скарб Кентуккі», містила сотні золотих монет, викарбуваних між 1840 і 1863 роками, а також кілька срібних монет. Дослідники вважають, що колекція була похована до набігу Конфедерації влітку 1863 року.

5. «Привертає увагу» золота каблучка для волосся в похованні бронзової доби в Уельсі

«Блискуче золоте кільце для волосся» було частиною поховання бронзової доби, виявленого вздовж дороги в Уельсі. Під час розкопок на місці поховання археологи також знайшли дерев’яний гребінець, який вважається найстарішим у своєму роді, коли-небудь знайденим у Великобританії. Обидва об’єкти були поховані поряд із 3000-літніми кремованими останками людини, яка, ймовірно, мала високий соціальний статус , – підсумували дослідники.

6. Мечі бронзової доби та тисячі середньовічних монет у Німеччині

Група волонтерів-захисників знайшла приблизно 8000 середньовічних монет і сім мечів епохи бронзи під час роботи на трьох окремих місцях у Німеччині. Археологи вважають, що 3000-річна зброя могла бути покладена туди як частина жертвопринесення. Монети, які були розділені між двома місцями, були частиною найбільшого слов’янського монетного скарбу XI століття.

7. Скляна майстерня залізного віку, усіяна кельтськими монетами в Чехії

У Чеській Республіці археологи виявили найдавнішу відому скляну майстерню на північ від Альп, і вони вважають, що вона могла використовуватися для ритуальних цілей. Майстерня, якій 2300 років, містила низку готових і готових предметів зі скла та бурштину, включаючи намистини та браслети, а також 2000 золотих і срібних монет, викарбуваних кельтами. Вони також знайшли квадратну структуру, схожу на інші стародавні будівлі по всій Європі, які використовувалися для ритуалів.

8. Золоті намиста, виявлені зсувом в Іспанії

Зсув на півночі Іспанії оголив два «багато прикрашені» золоті намиста, які були поховані близько 2500 років тому. Перше з С-подібних намиста, відоме як торки, виявив працівник комунального підприємства, а друге знайшов металошукач. Ґрунтуючись на стилі та техніці виготовлення прикрас, археологи дійшли висновку, що намиста були виготовлені приблизно в 500 році до нашої ери, під час залізного віку в Іберії, і, ймовірно, їх носили представники вищого класу.

9. Схованка монет, знайдена в стародавньому буддійському храмі в Пакистані

Археологи в Пакистані знайшли колекцію бронзових монет віком 2000 років серед руїн стародавнього буддистського храму, відомого як ступа. Монети та святиня пов’язані з Кушанською імперією, переважно буддистською державою, яка правила регіоном приблизно з другого століття до нашої ери до третього століття нашої ери. Корозія призвела до того, що монети злилися в єдиний шматок із зеленим відтінком, який важить близько 12 фунтів. (5,5 кілограма).

10. Мідні монети, заховані в глиняному глечику в Польщі

Металошукач, який шукав запчастини для трактора на полі одного фермера в Польщі, був здивований, коли натомість знайшов скарб із 1000 мідних монет, заритих під верхнім шаром ґрунту. Подальші розкопки виявили розбитий глиняний «сівак» — глечик місцевого виробництва з однією ручкою та вузькою шийкою — переповнений монетами, викарбуваними у Варшаві протягом XVII століття. Проте навіть коли монети були в обігу, вони не були дуже цінними, і всього скарбу було б достатньо, щоб купити «приблизно дві пари взуття» в той час, кажуть експерти.

Що чекає "обмежено придатних", які не пройдуть ВЛК до 4 лютого: У Міноборони дали пояснення

неділя, 19 січень 2025, 9:57

Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...

Все буде суворо: У Міносвіти заявили, що студенти, які не складуть іспит із базової військової підготовки, не зможуть продовжити навчання

неділя, 19 січень 2025, 9:42

Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...