Археологи Інституту археології НАН України знайшли унікальний артефакт у селі Білогородка на Київщині. Про це повідомляє Департамент культури та туризму КОДА, передають Патріоти України.
Як зазначається, на дитинці стародавнього Білгорода, було знайдено та досліджено гончарний горн із залишками гончарного посуду, який датується 17 століттям (козацька доба).
За словами археологів, ця знахідка унікальна та єдина виявлена за 2024 рік по всій території України. Гончарний горн та артефакти свідчать про розвиток тогочасного гончарного мистецтва.
На жаль, через незадовільний стан горн не підлягає збереженню.
Однак у майбутньому планується його реконструкція, що дозволить використовувати відтворений обʼєкт як туристичний обʼєкт, спрямований на популяризацію культурної спадщини.
Довідково. Гончарний горн – це спеціальна піч, яка використовується для випалу керамічних виробів, таких як горщики, посуд, статуетки та інші предмети з глини. Під час випалу в горні глина піддається високій температурі (зазвичай від 900 до 1300 °С), в результаті чого відбувається процес її твердіння, що надає виробу міцність і стійкість. Гончарні горни можуть бути різних типів, включаючи прості примітивні ями, відкриті печі або складніші електричні або газові горни.
У Чернівецькій області водій фури на трасі збив 25-річного велосипедиста. Замість того щоб викликати медиків і поліцію, він вирішив приховати те, що трапилося, помістив тіло у свій автомобіль і відвіз його якомога далі від місця аварії. Докладніше про ...
Скандальний ексчемпіон світу з боксу Василь Ломаченко, відомий своїми проросійськими поглядами, відреагував на припинення українського громадянства Ореста Березовського, котрий більше відомий як діяч УПЦ (МП) Онуфрій, передають Патріоти України. «У Люд...