Археологи зробили сенсаційне відкриття: в Єгипті знайдено давнє загублене місто Імет, якому понад 2 500 років, передають Патріоти України.
Місто було розташоване всього за 10 км на південь від Танісу, у дельті Нілу, і колись слугувало потужним центром релігії та економіки в IV столітті до н.е. Саме тут поклонялися богині з головою кобри — Уаджит, символу Нижнього Єгипту.
▪ Церемоніальні споруди, присвячені Уаджит
▪ Масивні «вежі-доми», які свідчать про стрімкий ріст населення
▪ Зерносховища, хліви, храмовий комплекс і вулиці
▪ Унікальні артефакти: бронзовий систрум (ритуальний музичний інструмент), фаянсову фігурку ушабті, стелу з богом Харпократом і захисною символікою
«Такі вежі характерні лише для дельти Нілу і дуже рідкісні в інших регіонах. Це показує, що Імет був високорозвинутим і щільно заселеним містом», — пояснив керівник розкопок, доктор Нікі Нільсен з Університету Манчестера.
▪ Археологи з Манчестерського університету та Університету Садата виявили сліди поселення за допомогою супутникових знімків високої чіткості.
▪ Потім провели розкопки, які підтвердили наявність розвиненої інфраструктури, культових споруд і слідів щоденного життя.
За даними дослідників, Імет існував ще з часів XVIII династії (близько 1550 р. до н.е.), а свого піку досяг під час пізнього періоду фараонів (IV ст. до н.е.), перед завоюванням Єгипту Олександром Македонським у 332 р. до н.е.
Археологи виявили:
«Ми добре знаємо про поховальні практики Єгипту, але досі мало досліджували щоденне життя стародавніх єгиптян. Знахідки в Іметі допомагають заповнити цю прогалину», — додає доктор Нільсен.
Це відкриття — справжній прорив у єгиптології. Імет стає новою перлиною серед давніх міст, що відкриває світові ще одну сторінку великої цивілізації.
Абсолютний чемпіон у надважкій вазі Олександр Усик (24-0, 15 КО) розповів, коли почав мріяти про золото Олімпійських ігор. За словами українця, у нього з самого початку кар’єри була мета виграти золото Олімпіади, передають Патріоти України. "Я захотів ...
Оригінальний літальний апарат із реактивною тягою здатен розганятися до 200 км/год. Футуристичний ховербайк з особистим ім'ям бренду Airbike, який нещодавно підірвав соцмережі відео польоту, виявився справжнім технічним засобом, а не анімацією створено...