У мережі опублікували серію знімків життя в СРСР 1960-х років, які зробив турист з Франції Жульєн Галеотті. Саме вони послужили причиною того, що радянські власті визнали чоловіка шпигуном та вислали з країни, передають Патріоти України.
Кадри радянських реалій у своєму блозі на LiveJournal опублікував блогер з Білорусі Максим Мирович. За його словами, ці фото цікаві тим, що показують реальне життя людей в СРСР 60-х років, прозваних "золотим століттям", коли від війни "країна вже оговталася", а "до проклятої перебудови ще далеко".
"Ці знімки викривають фантазії про якийсь там "золотий вік", і ви самі в цьому переконаєтеся, поглянувши на них", – пише Мирович.
Як уточнив блогер, Галеотті вислали 1963 року. У цей його приїзд він фотографував в основному Одесу і Севастополь, де за ним "по п'ятах ходили співробітники КДБ", що дали йому прізвисько "Усач".
Уперше до СРСР Галеотті, співробітник французького телебачення, приїхав 1955 року й одразу ж привернув до себе увагу КДБ.
Його звинуватили в тому, що він нібито намагався робити фото, які "компрометують" громадян і "ганьблять радянський спосіб життя" для "дискредитації" СРСР.
А все через те, що Галеотті нерідко відставав від туристичної групи і самостійно гуляв містом, фотографуючи людей і різні локації.
Так, наприклад, радянська влада вирішила, що на фото, зробленому ним у Москві біля будівлі МДУ, – "очевидно позують французи, що зображують безробітних".
Також владі не сподобалися знімки жебраків і погано одягнених літніх чоловіків і жінок на вулицях країни – "не типові для способу життя наших людей".
Про все це свідчить, наприклад, виписка з листа капітана теплохода "Перемога" 1960 року, який став однією з підстав для затримання француза.
У секретних документах СРСР Жюльєн Галеотті був позначений як "французький шпигун". "Історія з його" шпигунством "якась каламутна", – пише Максим Мирович.
Так, під час затримання оперативниками КДБ він нібито сказав, що робив фото за завданням інспектора французької розвідки Роберта Лаканьера, хоча в дійсності не зняв нічого "надсекретного".
"Та й після затримання Галеоті не пред'явили жодних звинувачень, а просто вислали з країни з формулюванням "на своїх фотознімках очорняв радянську дійсність". Хоча як можна щось "очорняти", просто знімаючи все, що відбувається навколо – особисто мені незрозуміло", – зазначив блогер.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу. Однак розмір грошової застави їй значно зменшили, повідомляють Патріоти України з посил...
Щонайменше двоє гравців «Решетилівки» не повернулись в Україну після матчу Кубка Виклику проти «Менена» в Бельгії. Про це інформує "Трибуна", передають Патріоти України. Точно відомо, що не повернулись Андрій Оробко і Дмитро Шаврак. За іншими даними, т...