Що категорично не можна робити перед Великоднем - заборони Страсного тижня

З 10 квітня у православних вірян розпочався важливий період - Страсний тиждень. Це остання седмиця перед Великоднем, яка включає Чистий четвер, коли відбулася Таємна вечеря та Страсну п’ятницю - найскорботніший день року, коли відбулося розп’яття Ісуса, передають Патріоти України.

Кожен день тижня називаєтся Великим. Цей період віряни проводять у молитвах і духовному очищенні та згадують страсті Христові – події, які відбулися у Єрусалимі в останні дні його земного життя. У народі є ряд заборон та прикмет, пов’язаних зі Страсною седмицею.

Що радять зробити у Страсний тиждень

У період напередодні Великодня здавна велику увагу приділяли очищенню. Тому віряни робили прибирання в будинках та на подвір’ях, викидали мотлох, мили вікна, готували землю до посадки.

Найкращий день для прибирання – Чистий четвер. Кажуть, що вода у цей день має цілющі властивості, тож слід обов’язково скупатися до схід сонця. Прибирати можна і в інші дні Страсної седмиці – понеділок, вівторок і середу.

А от у Страсну п’ятницю робити фізичну роботу у жодному разі не можна. Цей день повністю присвячували молитвам, роздумам та благодійності.

У Чистий четвер або у Велику суботу зазвичай печуть паски та розписують крашанки. Також завчасно готують великодній кошик.

Заборони та забобони Страсного тижня

Страсний тиждень – період найсуворішого посту. У п’ятницю деякі віряни відмовляються від їжі до вечора, а потім з’їдають скибку хліба і запивають її склянкою води.

Напередодні Великодня не прийнято проводити весілля, іменини та інші свята з музикою та танцями. Останні дні перед Великоднем – скорботні.

Не слід також сваритися, лихословити, обмовляти когось та злитися.

Не можна відмовляти у допомозі. Варто проявляти милосердя та співчуття до ближній і зайнятися благодійністю.

“Це нам зв’язує руки": Боєць "Азову" розповів про критичні проблеми українського війська

понеділок, 29 квітень 2024, 13:22

У Збройних силах України часто бувають ситуації, коли зброя є, а снарядів до неї немає, і навпаки. А деякі командири віддають нелогічні накази. Це все "зав'язує" руки бійцям та заважає результативно воювати. Про це боєць 12-ї бригади Національної гвард...

Доведеться платити: Які штрафи загрожують українцям за порушення правил військового обліку та мобілізації

понеділок, 29 квітень 2024, 12:53

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №10379, який передбачає посилення відповідальності за військові правопорушення (мобілізації) та внесення відповідних змін до Кодексу про адмінправопорушення та Кримінального кодексу, передають Патрі...