Що загрожує чоловікам, які виїхали з України під час мобілізації і не повернулися - роз'яснення

В Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії продовжується воєнний стан та загальна мобілізація. Призову до армії підлягають військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років, передають Патріоти України.

Також під час дії мобілізації виїзд чоловіків за межі країни обмежений. Адвокат Богдан Пересада пояснив, що загрожує чоловікам, які виїхали з України під час мобілізації та не повернулися.

За словами правозахисника, правила виїзду громадян України за кордон регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 №57 "Про затвердження Правил перетину державного кордону громадянами України".

У разі запровадження в Україні воєнного стану пропуск водіїв, які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України через державний кордон здійснюється за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України. При цьому такі громадяни мають дотримуватись правил перетину державного кордону України.

Рішення про виїзд за межі України під час воєнного стану ухвалюється уповноваженими відомствами та органами. До них належать Міністерство інфраструктури чи обласні військові адміністрації. До того ж має бути наявність відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.

Юрист пояснив, що під час воєнного стану громадяни можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 календарних днів з дня перетину державного кордону. У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном або зміни цілей виїзду Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

При цьому у разі перевищення терміну перебування за кордоном відповідна військова адміністрація або Мінінфраструктура скасовує своє рішення про виїзд за межі України відповідної особи. Нічого іншого цим пунктом не передбачено.

Також згідно з п. 22 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються засади цивільно-правової відповідальності, діяння, які є злочинами, адміністративними чи дисциплінарними правопорушеннями та відповідальність за них. Це означає, що тільки Законом може бути передбачено, що та чи інша дія є адміністративним або кримінальним правопорушенням , а також відповідальність за порушення.

Юрист зазначив, що станом на даний момент прямої відповідальності за подібні дії (не повернення чи несвоєчасне повернення з-за кордону) не передбачено. Це означає, що ні Кодекс України про адміністративні правопорушення, ні Кримінальний кодекс України не містять прямих норм, які передбачають відповідальність за таке порушення.

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...