Гора Еребус, яка разом з островом Десепшн є єдиним зі 138 діючих вулканів Антарктиди, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить близько 80 грамів кристалізованого золота, передають Патріоти України.
Присутність дорогого пилу було зафіксовано на відстані 621 милі від найпівденнішого лавового виверження планети, вершина якого знаходиться на висоті 12 448 футів.
Дорогоцінний метал - лише одна з багатьох речей, що вивергаються з Еребуса, згідно з даними Обсерваторії Землі Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору.
"Він регулярно викидає шлейфи газу і пари, а іноді вивергає кам'яні породи", - йдеться в повідомленні NASA. Газоподібний і твердий вміст вивергається внаслідок стромболіанських вивержень - вивержень помірної інтенсивності.
"Еребус... безперервно вивергається принаймні з 1972 року", - розповів Live Science Конор Бекон з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
Він додав, що Еребус також відомий тим, що в одному з його вершинних кратерів є "лавове озеро", утворене розплавленим матеріалом на його поверхні. "Насправді це досить рідкісне явище, оскільки для того, щоб поверхня ніколи не замерзала, необхідні дуже специфічні умови", - зазначив учений.
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...