Штраф може подвоїтися: Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто проігнорував вимогу закону, загрожує адміністративна відповідальність, передають Патріоти України.

Неоновлення даних розглядається як порушення правил військового обліку, за що передбачено штраф від 17 до 25,5 тисяч гривень. Про це йдеться у Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Уповноважений співробітник ТЦК та СП має право підготувати документи, скласти протокол та подати це на розгляд керівника ТЦК та СП. При цьому штраф можна оскаржити в суді протягом 10 днів з моменту винесення постанови.

Також у законі йдеться про те, що накладення штрафу передбачається протягом трьох місяців з дати виявлення правопорушення, але не більше року з дати його вчинення. При цьому слід зважати на те, що штраф не накладається автоматично.

Втім офіцерка сектору мобілізаційно-оборонної роботи капітан Лариса Козак розповіла в ефірі телемарафону, що військовозобов'язаним, які не оновили дані, надсилатимуться повістки на адресу зареєстрованого місця проживання. Якщо вони не прибудуть до ТЦК та СП, постанову про притягнення відповідальності можуть винести за спрощеною процедурою без складання протоколу.

Крім того, якщо протягом 15 днів штраф не буде сплачено, його сума подвоюється. Якщо після цього сплати все одно немає, то справа може бути передана до виконавчої служби, яка має інструменти впливу, наприклад, блокування рахунків.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...