У Карпатах фотопастка зняла рідкісного кота лісового. Тварина саме обходила територію в пошуках пари. Про це повідомляє Ужанський національний природний парк, передають Патріоти України.
Науковці зазначають, що кіт лісовий перебуває на межі зникнення та поширений саме в закарпатській частині українських Карпат. Його характерною особливістю є довгий хвіст із 4-6 кільцями та тупим кінцем.
"Кіт лісовий (Felix silvestris) ще в кінці XVIII століття опинився в більшості європейських країн і в Україні на межі зникнення. Сьогодні вид занесений до всіх видань Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції і до списків Червоної книги Українських Карпат. В Карпатах найчисельнішою залишилась закарпатська популяція, а в Україні ареал поширення кота лісового поступово розширюється", - йдеться у повідомленні.
Популяції лісового кота заважають свійські тварини, з якими він може спарюватися. Таким чином і зникає цей вид. Науковці наголошують, що свійські коти не лише передають йому свої гени, а й хвороби.
"Для збереження цих рідкісних тварин важливі старі дерева з дуплом, в яких кішки люблять влаштовувати кубла для народження і вигодовування потомства. В лютому-березні коти паруються, тому обходять і мітять великі території для пошуків пари. Ось фотопастка і зафіксувала одного з них під час вечірнього обходу території", - йдеться у повідомленні.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...