У Карпатах фотопастка зняла рідкісного кота лісового. Тварина саме обходила територію в пошуках пари. Про це повідомляє Ужанський національний природний парк, передають Патріоти України.
Науковці зазначають, що кіт лісовий перебуває на межі зникнення та поширений саме в закарпатській частині українських Карпат. Його характерною особливістю є довгий хвіст із 4-6 кільцями та тупим кінцем.
"Кіт лісовий (Felix silvestris) ще в кінці XVIII століття опинився в більшості європейських країн і в Україні на межі зникнення. Сьогодні вид занесений до всіх видань Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції і до списків Червоної книги Українських Карпат. В Карпатах найчисельнішою залишилась закарпатська популяція, а в Україні ареал поширення кота лісового поступово розширюється", - йдеться у повідомленні.
Популяції лісового кота заважають свійські тварини, з якими він може спарюватися. Таким чином і зникає цей вид. Науковці наголошують, що свійські коти не лише передають йому свої гени, а й хвороби.
"Для збереження цих рідкісних тварин важливі старі дерева з дуплом, в яких кішки люблять влаштовувати кубла для народження і вигодовування потомства. В лютому-березні коти паруються, тому обходять і мітять великі території для пошуків пари. Ось фотопастка і зафіксувала одного з них під час вечірнього обходу території", - йдеться у повідомленні.
Тимчасова зупинка роботи сервісів кількох банків, "Нової пошти", Дії тощо вранці 26 квітня пов'язана з аварійним відключенням електроенергії в українському датацентрі De Nova. Жодної хакерської роботи не було, під час заміни елементів безперебійного жи...
Деякі овочі, які ми звикли вважати корисними, можуть мати несподіваний негативний вплив на організм. Дієтологи звернули увагу на баклажан - овоч, який, за певних умов, може негативно впливати на здоров'я та зовнішній вигляд людини. Чому саме цей овоч з...