У Німеччині вовки повернулися в дику природу і все частіше нападають на фермерських овець, кіз та телят. Через зграї вовків німецькі фермери змушені утримувати спеціально навчених та дуже дорогих вівчарок-“чабанів” повідомляють Патріоти України з посиланням на "Дойче велле".
В останні десятиліття для тваринників в Німеччині особливої необхідності в них не було – більшість пасовищ все одно обгороджено, а вовків тут винищили в позаминулому столітті. Вівчарки на луках, звичайно ж, зустрічалися, але були свого роду даниною традиції. Однак зараз вовки повернулися в німецьку дику природу і все частіше нападають на овець, кіз чи телят.
Вовки – тварини рідкісні, знаходяться під охороною, полювання на них в Німеччині суворо заборонено. Вимоги законодавчо дозволити хоча б відстріл так званих проблемних вовків, регулярно нападають на домашню худобу в якомусь районі, викликають гострі дискусії між фермерами та екологами.
Влада компенсують фермерам збитки: виплачують компенсації, беруть участь у фінансуванні захисних заходів – придбання спеціальних високих огорож, а також вівчарок.
Як зазначає інформаційне агентство dpa, підготовка таких собак триває від двох з половиною до трьох років. Навчена вівчарка коштує не менше трьох тисяч євро. Майбутні сторожові собаки повинні рости і виховуватися в стаді – відчувати запах тварин, яких будуть колись охороняти, ще до того, як відкриють очі.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...