Вже півроку, як в Україні відключили аналогове телебачення, але от цифровий сигнал з'явився не всюди. На Закарпатті є кілька таких сіл, де пенсіонери не можуть собі дозволити купити "тарілку", через що навіть не підозрюють коли будуть вибори. Про інформаційний вакуум розповіли журналісти, передають Патріоти України.
Син бабусі Василини часто їздить на заробітки. Улюблені онуки навідуються, але у них свої сім'ї та своє життя, тому головна супутниця бабусі — це тиша.
— Телевізор не показує, бо треба купувати параболу, нема грошей, а пенсія мала. Ліки дуже дорогі, - розповідає пані Василина.
Телевізор, який був зв'язком з зовнішнім світом, після відключення аналового телебачення, ось вже пів року не показує. А це означає, що зовсім ніяких новин.
Журналіст спитав пані Василину чи знає коли будуть вибори, на що та відповіла, що не знає. Ось так у 21 столітті за кілька днів до виборів жінка навіть і не підозрює, що вони будуть. Але дуже хоче знову стати частиною суспільства.
— Ми так як у в'язниці, нічого не бачимо, світа білого не бачимо, - жаліється пенсіонерка.
Чому телевежа "Красна" яка знаходиться у сусідньому селі перестала передавати телевізійний сигнал, бабуся не знає. Ця станція на висоті 1300 метрів над рівнем моря, вона одна з найважкодоступніших в Україні.
Місцеві мешканці вже неодноразово письмово звертались до Національної ради з питань радіомовлення й телебачення в Україні. Але поки вони отримують лише відписки... Така ситуація не лише в одному селі, а й інших селах Тячівщини, Рахівщини та інші гірські райони.
На жоден запит журналістів приватна компанія Зеонбуд не відповіла, хоча в Нацраді запевняють, що на Закарпатті планують таки поставити 8 нових цифрових передавачів, але поки пенсіонери закарпатських сіл продовжують слухати тишу.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...