В Україні почали частіше фіксувати випадки використання якісно підроблених банкнот номіналом 500 гривень. Старший фахівець департаменту грошового обігу НБУ Віталій Ковтонюк в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як правильно відрізнити підроблену купюру від справжньої, передають Патріоти України.
За його словами, підробка щільніша на дотик, так як склеєна з двох аркушів паперу. "Далі візуально дивимося на ті зображення, які є на банкноті. І ми бачимо, наприклад, що на підробці зображення більш світле, не таке чітке, як у справжньої. Далі - при зміні кута банкноти ми спостерігаємо у справжньої оптичну зміну ромба, він змінює колір від фіолетового до зеленого, у підробки цього ефекту ми не спостерігаємо", - сказав він.
У той же час віце-президент НБУ Ігор Львів дав рекомендацію звернути увагу на деякі інші моменти. За його словами, при денному світлі потрібно обов'язково подивитися купюру на наявність водяних знаків. "Є кілька основних, на які потрібно звернути увагу. Перш за все, це портрет, друге - лінія, третє - та лінія, яку ми бачимо, причому на світлі вони повинні переливатися, четверте - цифровий номінал", - уточнив він.
Також він порадив звернути увагу на папір. "Це спеціальний папір, якщо його зім'яти і розправити, він розгладжується. Якщо взяти аркуш А4, на якому можуть зробити ксерокопію, то він просто помнеться. Третє - комірець на портреті, він повинен бути шорстким. Якщо він не шорсткий, потрібно повернути купюру і попросити обміняти", - сказав Львів.
Демограф Олександр Гладун розповів про дослідження щодо населення України після війни. Він вважає, що за позитивним сценарієм, населення у 2041 році буде 23-24 мільйони осіб. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.ua, передають Патріоти України. Експерт зазн...
У селі Комісарівка на Миколаївщині сталася трагедія — у дворі приватного будинку вибухнула граната. У результаті інциденту загинув трирічний хлопчик, а жінка зазнала тяжких тілесних ушкоджень. Про подію стало відомо увечері 20 травня, коли на лінію 102...