Китайські науковці навчилися ефективно перетворювати вуглекислий газ на складні вуглеводи, зокрема цукор, фруктозу, глюкозу та інші органічні речовини, придатні для харчової та хімічної промисловості. Як повідомляє South China Morning Post, ця технологія не лише сприяє зменшенню парникових викидів, а й потенційно вирішує проблему продовольчої безпеки, передають Патріоти України.
Над розробкою працювали фахівці з Тяньцзіньського інституту промислової біотехнології Китайської академії наук. Дослідникам вдалося знайти простий і ефективний спосіб синтезу складних вуглеводів із CO2, що раніше вважалося майже неможливим завданням через складність молекулярних ланцюгів із понад 12 атомів вуглецю.
У запропонованому процесі вчені спочатку синтезують метанол із CO2 за допомогою каталітичних реакцій, а далі, на його основі, отримують такі сполуки, як фруктоза, амілоза, амілопектин, целлобіоза та целлоолігосахариди. Коефіцієнт корисної дії перетворення досягає 86%, а короткий ланцюг реакцій значно знижує енергетичні витрати.
Попри сприятливі кліматичні умови для вирощування цукрової тростини чи буряку, Китай щороку імпортує близько 5 мільйонів тонн цукру - третину від загального споживання. Розширення посівних площ може призвести до деградації ґрунтів і додаткового навантаження на екосистему. Тож створення цукру "з повітря" стало б стратегічно важливим рішенням для країни.
Наразі технологія успішно протестована в лабораторії, і китайські науковці планують довести її до рівня комерційного виробництва.
28-річний житель села на Хмельниччині викрав та збув військове спорядження брата, який в цей час був на фронті. Про це повідомляє поліція Хмельниччини, передають Патріоти України. Про крадіжку до поліції повідомила дружина захисника. Інцидент трапився ...
В Україні запровадили можливість оплату штрафів за порушення правил військового обліку без візиту до ТЦК. Заплатити штраф можна через додаток "Резерв+" причому, якщо вкластись в спеціальний термін, заплатити доведеться всього 50% від суми штрафу. Про н...