Спека може провокувати людей на безпричинну агресію: Вчені пояснили, хто в зоні ризику

Вченим відомо, що періоди тривалої спеки провокують війни й неспокій на Землі. Так, можна сказати, що причиною цьому стає неврожай і проблеми з водопостачання, які зрештою спричиняють ефект доміно. Однак нове дослідження показує, що й сама спека може негативно впливати на окремих людей, викликаючи у них неспровоковану нічим агресію, передають Патріоти України.

Про це йдеться у дослідженні, яке було опубліковане Національним бюро економічних досліджень як робочий документ. Подробиці розповідає LiveScience.

Дослідники виявили, що найбільше піддаються негативному впливу спеки ті люди, які уже відчувають себе маргіналізованими – відштовхнутими суспільством, політичною, системою, хто є представниками нацменшин, мігрантами, вихідцями з села і т.і.

"Враховуючи кліматичні зміни, що відбуваються в усьому світі, і зміну температур, ми вважаємо, що це важливий напрямок дослідження", – розповів співавтор нової роботи, докторант Каліфорнійського університету в Берклі Роберт Пікманс.

Вчений розповів, що на відміну від інших досліджень, учасниками яких були невеликі і обмежені за розміром вибірки, нове дослідження залучило близько 900 учасників з Берклі (США), і 1000 з Найробі (Кенія).

Добровольці знаходилися в двох окремих приміщеннях, в одному з яких температура трималася на рівні 22 градусів за Цельсієм, а в іншому – 30 градусів за Цельсієм. У цих кімнатах їм провели стандартний набір тестів на прийняття рішень та когнітивні здібності, після чого вчені порівняли отримані дані, хоч вони і перестали приймати рішення, довіряючи інтуїції.

Виявилося, що відмінностей було не так багато. У жаркій кімнаті люди скаржилися на сонливість, але в цілому їхня здатність приймати рішення не погіршилася.

Але цікавий результат було отримано під час проведення завдання, яке називалося "радість руйнування". Під час цього тесту учасник отримував можливість стерти частину заощаджень іншого піддослідного. При цьому, тому хто це робив, не було обіцяно жодної грошової чи будь-якої іншої нагороди. Тобто, як пояснив науковець, завдання пов'язане лише із бажання випустити агресію.

В більшості випадків спека не впливала на те, як люди грали в "радість руйнування" в Берклі, але в Найробі учасники в спекотній кімнаті виявилися більш безжальними.

Подальше дослідження з'ясувало, що цей ефект був зумовлений тим, що учасники належали до етнічних груп, які були маргіналізовані в результаті спірних виборів, що перевернули повсякденне життя в Кенії в той час.

Пікманс зазначив, що результати цієї гри можуть засвідчити зв'язок між температурою і політичним насильством. В подальшому вчені мають намір провести схожі тести, але збільшити час перебування учасників експерименту у кімнатах, а також підвищити температуру у спекотній кімнаті понад 30 градусів за Цельсієм.

У Києві чоловік вдарив молодшого брата ножем та залишив помирати (фото)

четвер, 23 січень 2025, 21:03

Столичні правоохоронці затримали чоловіка, який, за інформацією слідства, ледь не вбив рідного брата. Подія сталася у Деснянському районі Києва. Про це повідомили в пресслужбі поліції Києва, передають Патріоти України. За інформацією правоохоронців, до...

Привласнили майже 2 млн грн виплат переселенців: У Чехії судять українку з сином

четвер, 23 січень 2025, 20:54

У чеському місті Острава судять громадянку України та її сина, які незаконно отримали понад мільйон крон (1 млн 700 грн) з бюро праці й намагалися привласнити ще пів мільйона. Про це повідомляє чеське видання Novinky.cz, передають Патріоти України. За ...