Харків'янин Валентин Сипавін побив рекорд зі сходжень на Еверест. Він став першим українцем, який відвідав пік цієї гори чотири рази. Цього разу Сипавін зібрав інтернаціональну команду і повів їх по відомому маршруту, але погана погода і складні умови ледь не завадили здійснити сходження. Деталі розповіли в матеріалі ТСН, передають Патріоти України.
Як розповів Валентин Сипавін, сходження на Еверест було складним. Команді заважала погода і їм довелося відокремитися від інших груп через пандемію коронавірусу. "Команда крута, сезон складний був, COVID-19, погода не дуже хороша, але ми впоралися", - зазначив альпініст.
У його команді було чотири українці, одна дівчина з Білорусі та одна з Молдови. Вони майже 50 днів йшли до своєї мети. Львів'янин ігор повинен був вперше підкорити Джомолунгму, але на певній точці йому не вистачило кисню і довелося повернутися назад.
"І вже в ніч я пішов з двома шерпами, я був єдиний на горі. Але тут чисто фізично не знав, чи вистачить організму сил на півтора сходження, але вистачило, все нормально", - розповів Ігор.
У Львові за нього сильно переживала дружина Лариса. Було таке, що Ігор майже добу не виходив з нею на зв'язок. Він повернувся додому зі слідами ран на обличчі, і альпіністи це називають "поцілунком Джомолунгми" – сліди обмороження.
"Все пройшло відмінно. Так, досвід. Так, рішучість. Але! Весь результат - це результат команди! Ви тільки уявіть: 3 дівчини в команді на Еверест і один чоловік. Спочатку могло здатися, що Місія нездійсненна. Але очі бояться, а справа робиться. Так, досвіду в учасників було не надто багато. Але було головне-чисте і щире бажання", - написав Сипавін на своїй сторінці в Facebook.
Для команди альпіністів додалося ще одне складне випробування-COVID-19. Їм довелося відмежуватися від інших груп, щоб не заразитися. А все спілкування звели до листування в месенджерах. Після сходження на Еверест Сипавін підкорив ще одну вершину - Лходзе (8516 м).
Деякі категорії громадян мають право на отримання одночасно двох видів виплат: пенсії та соціальної допомоги. Це стосується, зокрема, осіб з інвалідністю з дитинства, які втратили годувальника. Про це інформує Пенсійний фонд, передають Патріоти України...
Зазвичай двієчники йдуть проти системи, нікого не слухаються, не мають кордонів та гальм. Саме тому вони досягають більше успіхів у майбутньому, у порівнянні з відмінниками. Натомість діти, які вчаться на гарні оцінки частіше себе критикують, сумнівают...