Спочатку вважали, що це Рамзес: У Каїрі археологи розкопали гігантську статую маловідомого фараона

Група археологів, яка вела розкопки в північно-східному районі сучасного Каїра, де колись жив Рамзес, виявила гігантську статую фараона. Цікаво те, що команда вчених вела розкопки на цій ділянці останні п'ять років, але нічого вартісного не знайшла. І тільки коли вчені збиралися завершити роботу, один із землекопів натрапив на щось тверде, передають Патріоти України із посиланням на Express.co.uk.

"Раптом робітники сказали нам, що там великий камінь", - розповів доктор Дітріх Рауе в документальному фільмі "Таємниці: фараон у передмісті".

Коли місце почали розчищати, повільно почала з'являтися гігантська статуя, і незабаром стало ясно, що робітники стоять на її вершині. Спочатку був виявлений великий тулуб, виготовлений з кварциту, одного з найцінніших матеріалів у Стародавньому Єгипті, а потім була розкопана гігантська голова. "Археологи зрозуміли, що тільки що зробили знахідку всього життя - гігантську статую фараона", - зазначив ведучий документального фільму.

Дослідники спочатку вважали, що статуя належала Рамзесу - розмір, кварцитовий камінь і хитромудра різьба говорили про те, що вона належала одному з великих. Але серія ієрогліфів, вирізаних на поверхні скелі, вказувала на іншого власника.

Доктор Рауе зазначив, що археологи знайшли чотири ієрогліфа ідеальної якості, як ніби вони вирізані на шматку масла, а не на одному з найтвердіших матеріалів, які були в Стародавньому Єгипті. Ці ієрогліфи показали, що статуя належить фараону, відносно невідомому широким колам: Псамтику I.

Вважалося, що Псамтик був відносно невеликим фараоном, але розмір статуї говорив, що він зіграв набагато більшу роль в історії, ніж вважалося раніше. Облікові записи про Псамтика обмежені та розпливчасті. Дослідники знають, що він правив Єгиптом 54 роки, починаючи з 664 р. до н. е., коли країна вже втратила статус наддержави і почала повільне падіння в злидні. "Це були вже не дні слави", - пояснив єгиптолог Кріс Наунтон.

"Єгипет вже не був таким багатим, як раніше, він не контролював ту ж територію, у нього не було тієї ж імперії. До цього часу ми думали, що фараон тоді не мав коштів на створення статуї такого масштабу. Але ця статуя змінює наше уявлення про той період", - зазначив він.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...