Служба безпеки України викрила у Полтавській області ділків, які постачали до Росії спецобладнання для виробництва ЗРК С-300. Про це повідомляє пресслужба СБУ, передають Патріоти України.
Зазначається, що до організації оборудки причетний керівник місцевого підприємства-виробника алмазного інструменту та його спільник, що має підконтрольний бізнес на території РФ. Вони налагодили механізм прихованого переправлення продукції, яка використовується також підприємствами військово-промислового комплексу Росії.
Серед "замовників" товару були представники Курського електроапаратного заводу, до якого відправляли інструментарій для виробництва енергозахисних систем на об’єктах військово-морського флоту РФ. Також ділки контактували з московським підприємством НПП Торий, яке виготовляє комплектуючі для російських зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.
У результаті комплексних заходів співробітники СБУ запобігли вивезенню до Росії понад 100 одиниць нової партії товару. Для реалізації оборудки ділки спочатку відправляли продукцію своїм спільникам до однієї з країн Південного Кавказу. Звідти "посилки" переправляли на адресу підконтрольної комерційної структури у РФ.
Під час обшуків у виробничих та офісних приміщеннях фігурантів були виявлені документи із доказами злочинних дій, печатки підконтрольних фігурантам російських компаній, які займалися реалізацією продукції на території РФ, а також бойові припаси до автомата Калашникова.
Обом зловмисникам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності, а директору підприємства ще додатково – за незаконне поводження зі зброєю. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...