Справа не в членстві у ЄС? Біженка з України пояснила, чому Німеччина часто не визнає українські дипломи вчителів

Німецька система здобуття педагогічної освіти значно відрізняється від української, саме тому німці не хочуть визнавати дипломи вчителів нашої країни. Зокрема, під час навчання студенти перші два роки вивчають теорію, потім рік працюють у школі асистентом вчителя, після чого складають іспити. У разі успіху на четвертому курсі вони можуть працювати вчителем. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповіла колишня українська журналістка Поліна Новікова, яка нині працює вчителькою в Баварії. Вона зазначила, що причина невизнання дипломів зовсім не в тому, що Україна не входить до складу Європейського Союзу, передають Патріоти України.

"Німецька система навчання на вчителя дуже відрізняється від нашої, саме тому й німці не хочуть визнавати українські дипломи. Тобто причина не в тому, що Україна не входить до складу ЄС. Перші два роки вони вивчають теорію, наступні два роки – вже безпосередньо практика. І вона має такий вигляд: рік працюєш у школі як асистент вчителя. Потім складаєш тести, крім того, паралельно йдуть теоретичні іспити", – ділиться Новікова.

"Якщо все добре, то на другий рік уже можна працювати вчителем у цій школі, навіть дають класне керівництво притому, що ще нема завершеної освіти. Вже після складання іспитів на відмінно видають диплом", – додає вона.Також цікавим є те, що вчителі не мають викладати більше трьох предметів у початковій школі.

Педагоги в Німеччині не проводять класні години, збори або постійні бесіди з батьками. Такі зустрічі відбуваються двічі на рік. Також збирається батьківський актив, коли заможні люди вигадують щось цікаве для дітей, і це єдине, що фінансується не школою. Тож зборів на потреби класу на кшталт штор тут немає.

"Усе прострілюється. Немає жодного безпечного квадратного сантиметру": Комаров зустрів Різдво в Покровську

середа, 25 грудень 2024, 23:40

Український ведучий Дмитро Комаров на Різдво знімав свій авторський проєкт "Світ навиворіт. Україна" в Покровську Донецької області. Про це він розповів 24 грудня в Telegram, передають Патріоти України. "Минулого року Різдво я знімав у Карпатах, у Крив...

В українських магазинах різко підвищили ціни: Ось скільки тепер коштує "новорічний" продукт

середа, 25 грудень 2024, 23:25

В Україні значно подорожчала червона ікра, яка є одним із "традиційних" новорічних продуктів.. Наприклад, ікра форелі нині коштує близько 350 грн за 100 грамів, тоді як у 2023 році її ціна була близько 200 грн. Основна ж причина здорожчання полягає в т...