Справа не в лактозі: Науковці з’ясували, чому деякі люди не сприймають молока

Побутує думка, що дорослим не варто пити молоко, оскільки його не зможе перетравити шлунок. Причиною цьому здебільшого називають лактозну непереносимість, проте науковці з’ясували, що корінь проблеми насправді ховається у генних мутаціях корів, передають Патріоти України.

Вони відбулися тисячі років тому й поділили цих тварин на два типи: поганий А1 і хороший А2, а молоко, відповідно, – "агресивне" й "лагідне" для людського організму. Фахівці кажуть, що останнє вже є на прилавках навіть українських магазинів, тож споживати молочку без шкоди зможуть усі.

"Споконвіку еволюційно парнокопитні тварини давали тільки А2. Воно дикого типу, давнє, на нього всі розраховані. Тобто це молоко буйволів, кіз, африканської корови й азійської. Але десь в Анталії на території Туреччини відбулася мутація в ДНК", – пояснив професор, доктор медичних наук, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України Віктор Досенко.

За його словами, відтоді корови поділилися на А1, А2 та змішаний гібрид (А1А2). Про цю мутацію ніхто ніколи не те що не знав, а навіть не здогадувався до початку 2000-х. Аж поки вчені в Новій Зеландії та Австралії не взялися досліджувати, з яких саме причин не всі люди можуть пити коров’яче молоко.

Спочатку пояснювали все лактозним несприйняттям. Але проблема з цим є лише у невеликої кількості людей, підкреслила лікарка-гастроентерологиня Лілія Ямроз. Вона додала, що не варто плутати лактозну непереносимість із алергією до продукту.

У чому особливість молока А1 і чи є в Україні А2

З’ясувалося, що в молоці корів є малесенька, але дуже суттєва відмінність для людської травної системи. Ховається вона у білку бетаказеїн – білок, який впливає на перетравлення і сприйняття людиною самого продукту

Випивши нездорове молоко А1, яке дають лише мутовані корови, організм людини дасть сигнал, що не хоче його. Так у кишківнику утворюється бетаказоморфін, можуть з'явитися шкірні екземи, діарейний синдром, закрепи.Відомо, що частково або повністю на хороше коров’яче молоко типу А2 вже перейшли Австралія, Нова Зеландія, США, Канада, Велика Британія, Індія, Китай, Філіппіни.

В Україні поки найбільше корів, які дають молоко А1. В Інституті фізіології дослідили ДНК 2000 особин ВРХ. Корів А1 і змішаного типу нарахували 65%, а "правильних" А2 – 35%.

Щоб перейти повністю на А2, потрібно 5-6 років. Це вигідно фермам, виробникам, у яких молоко купуватимуть більше людей. Звичайно, є ті, кому немає різниці, яке молоко пити. Все полягає в особливостях травної системи кожного, які до того ж змінюються протягом життя. Але науковці певні, що ті, хто раніше в бік молока і не дивився, тепер зможуть пити А2.

Бутерброд за 2200 і стейк за 5 тисяч: Які на смак найдорожчі страви у ресторанах Києва

четвер, 2 грудень 2021, 8:56

Коктейль за 1750 гривень, бутерброд за 2200 і стейк за 5 тисяч - журналісти ТСН вирішили перевірити, чи є попит на найвишуканіші і найдорожчі страви у ресторанах Києва, передають Патріоти України. Найдорожчі страви в столичних ресторанах — це коктейлі,...

Вантажівки наїжджали одна за одною: У Кривому Розі мати перебігала з дитиною дорогу зі жвавим рухом і загинула

четвер, 2 грудень 2021, 8:44

У Кривому Розі Дніпропетровської області сталася смертельна ДТП. 33-річна мати з 5-річною дитиною, перебігаючи дорогу у невстановленому місці, потрапили під колеса одразу кількох транспортних засобів. Жінка загинула миттєво. За життя дитини борються лі...