Торік жителі помічали біля обійсть, як вони відзначають максимум веретільниць - ящірок. Цього разу до помешкань залазять полози, довжиною до двох метрів.
Хотіла зробити ремонт й перелякалась, неочікуваний "сюрприз" у кімнаті власної спальні було виявлено закарпаткою під час ремонту в будинку. У стіні спальні поряд із ліжком газдиня розкрила гніздо з плазунами. Жінка зазначила, що ремонт у кімнаті не робився роками, увесь будинок із вальків, а знадвору є достатньо щілин та тріщин, в які імовірно могли й заповзти плазуни.
- Поряд з будинком завжди були змії. Не один раз залазили і на ганок в будинку чи на горище, але я і не думала, що сплю у кімнаті з гадами, - розповідає Наталія.
- Почали оббивати стару штукатурку й натрапили на кубло гадин.
Пан Михайло із Перечинщини розповідає, що не один раз до будинку заповзала змія. Одного разу чоловік знайшов полоза прямо на сковорідці, що стояла на грубці.
- Ой, чи одного я вже забив надворі і навіть в будинку уже й цьогоріч. Всюди хаща, велика трава, ліс недалеко - їх тут багато, - розповідає Михайло.
- А якось, я пригадую, великий полоз навіть заповз на шпаргет і скрутився на палачінтовці. Шпаргет уже був не гарячим. Гада знайшов на кришці палачінтовки живим, - розповідає Михайло.
- Порядний був гад. Ми ще сміялися потім із хлопцями із тієї картини: сам прийшов смажитись.
- Але то фігля, най гад собі жиє. Відпустив плазуна, взяв на тичку й шмарив у терня, хай там повзе. Він мене не кусає, то я буду добрий, - каже Михайло.
- Полоз не є отруйним, хоча і великий. Єдине, чого у наших лісах варто остерігатись - це віпер (гадюк), вони отруйні. Однак, найчастіше їх можна зустріти поближче до гір, у лісах з ожинничям, малинничям, на полонинах у яфинничі.
Відзначмо, цьогоріч в регіоні активізувались й отруйні змії. Від укусу гадюк постраждало вже двоє людей з Воловеччини та Міжгірщини. Отруйні гадюки наразі уже зафіксовані і туристами на Березнянщині.
Увага! Що слід робити при укусі людини змією?
В КНП "Закарпатський центр екстреної медичної допомоги" застерігають, що у разі укусу, жителям області слід якнайшвидше звернутись до лікаря, аби отримати фахову допомогу. У разі, якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому: зберігайте спокій і стежте, щоб постраждалий менше рухався. Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком. Дайте постраждалому воду - при укусі змії важливо БАГАТО ПИТИ.
Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 пігулки від алергії. При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення. Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.
Чого не варто робити при укусі змії:
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...