Справжній прорив: Вчені навчилися вирощувати очі

Біологи зі Швеції навчилися виробляти клітини сітківки для лікування сліпоти. Їх можна пересаджувати без ризику відторгнення з боку організму людини.

Хворі очі тепер зможуть отримати нові здорові клітини. Ілюстрація: соцмережі.

Дослідники Каролінського інституту і лікарні Святого Еріка в Швеції відкрили спосіб виробництва клітин сітківки з ембріональних стовбурових клітин. Так вони планують лікувати сліпоту у літніх людей. Використовуючи редагування генів CRISPR / Cas9, їм вдалося модифікувати клітини таким чином, щоб вони не викликали відторгнення. Їх результати опубліковані в журналах Nature Communications і Stem Cell Reports, передають Патріоти України.

Макулодистрофія - це найбільш поширена причина сліпоти у літніх людей. Втрата зору викликана смертю фоторецепторів через дегенерацію пігментного епітелію сітківки (RPE-клітин), які забезпечують їх харчуванням. Тепер вчені планують пересаджувати нові RPE-клітини, сформовані з ембріональних стовбурових клітин.

Однією з перешкод при трансплантації тканин, отриманих зі стовбурових клітин, є ризик відторгнення. Тому вчені по всьому світу працюють над створенням універсальних клітин, які не будуть викликати імунну відповідь.

У Каролінському інституті створили ембріональні стовбурові клітини, здатні «ховатися» від імунної системи. Використовуючи редагування генів CRISPR / Cas9, вони видаляли молекули класу HLA, які розташовуються на поверхні клітин. Саме по ним імунна система розуміє, чи прижилися клітини зсередини організму або їх впровадили зовні. Стовбурові клітини, в яких були відсутні ці молекули, не відторгалися.

"Рабы начали разбегаться. Корабли стоят недостроенные, деньги потратили, а достраивать не на что", - Кримський бандерівець про провал окупантів у Криму (фото)

понеділок, 1 червень 2020, 8:14

"Работники завода "Залив" в Керчи седьмой год воют от камней с неба, несмотря на постоянный пиар оккупантов и угрозах поднять завод с колен, на которые он встал в 2014 году. Вот очередное письмо пропагандонам", - пише у своєму блозі Кримський бандеріве...

Деякі заробляють понад 100 мільйонів на рік: Forbes назвав найбільш високооплачуваних спортсменів

понеділок, 1 червень 2020, 7:54

Найбільш високооплачуваним спортсменом за версією журналу Forbes став тенісист Роджер Федерер. Він заробляє $106,3 млн, передають Патріоти України. Другу позицію в списку займає нападаючий Ювентуса Кріштіану Роналду. Його дохід $ 105 млн, з яких 60 мл...