За результатами моніторингу 50 місцевих рад з 10 областей України, 24% органів місцевого самоврядування порушують мовне законодавство під час пленарних засідань. Про це повідомив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, передають Патріоти України.
Моніторинг виявив ознаки порушень у 12 місцевих радах, де зафіксовано використання недержавної мови. Серед них:
Тарас Кремінь наголошує, що порушення фіксуються як з боку представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості: «Спостерігається тенденція: чим нижчий рівень органу місцевого самоврядування, тим більше порушень мовного законодавства».
Щодо інтернет-представництв місцевих рад, то моніторинг охопив 177 сайтів і сторінок у соціальних мережах. У 13 виявлено випадки поширення інформації недержавною мовою.
Втім, як зауважує омбудсмен, такі випадки переважно поодинокі та незначні. Більшість сайтів (58%) мають виключно українськомовну версію, 38% надають інформацію українською та мовами ЄС. Лише Харківська та Одеська міські ради зберігають російськомовну версію сайту поряд з українською та англійською.
Усім відомо, що найдешевші автомобілі варто шукати на вторинному ринку. І навіть там покупці підбирають машини, які допомагають заощаджувати пальне. Ці найкращі авто пропонують економічність та інші корисні якості, передають Патріоти України. Щоб рідше...
Девальваційні настрої бізнесу покращилися на початку року. Більшість вважає, що курс не перетне позначку 45 гривень. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт "Ділові очікування підприємств України" від Національного банку за I квартал 2025 р...