За результатами моніторингу 50 місцевих рад з 10 областей України, 24% органів місцевого самоврядування порушують мовне законодавство під час пленарних засідань. Про це повідомив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, передають Патріоти України.
Моніторинг виявив ознаки порушень у 12 місцевих радах, де зафіксовано використання недержавної мови. Серед них:
Тарас Кремінь наголошує, що порушення фіксуються як з боку представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості: «Спостерігається тенденція: чим нижчий рівень органу місцевого самоврядування, тим більше порушень мовного законодавства».
Щодо інтернет-представництв місцевих рад, то моніторинг охопив 177 сайтів і сторінок у соціальних мережах. У 13 виявлено випадки поширення інформації недержавною мовою.
Втім, як зауважує омбудсмен, такі випадки переважно поодинокі та незначні. Більшість сайтів (58%) мають виключно українськомовну версію, 38% надають інформацію українською та мовами ЄС. Лише Харківська та Одеська міські ради зберігають російськомовну версію сайту поряд з українською та англійською.
Цей напрямок може стати не менш запитаний ніж космічний туризм, переконані організатори проекту вартістю щонайменше у 120 000 000 доларів. Британські вчені готуються зробити прорив у дослідженні океану, створивши перше у світі підводне поселення в рамк...
Енергетики просять громадян споживати електроенергію ощадливо у період з 7:00 до 20:00. Станом на ранок у п'ятницю споживання електроенергії в Україні стабілізувалось на рівні попереднього дня. Про це повідомило Укренерго 7 лютого, передають Патріоти У...