У розпал холодної війни Сполучені Штати Америки цілком серйозно обговорювали ідею зупинки Землі в разі ядерного удару Радянського Союзу по території США. Попри те, що тоді автори цього плану вважали його винахідливим, вчені припускають, що це було б катастрофою для людства, передають Патріоти України.
Про незвичайну оборонну стратегію у своїй книзі розповів стратегічний аналітик корпорації RAND Деніел Еллсберг, який свого часу бачив розроблені США плани власними очима. Втілення цього плану у життя було б значно страшнішим, ніж ядерний удар.
Ідея була в тому, що як тільки радари Системи раннього попередження про балістичні ракети зафіксували б виліт ракет із ядерними боєголовками з території СРСР, американці б запустили масив двигунів "Атлас", які б призвели до того, що обертання Землі на якусь мить повністю б зупинилося.
За ідеєю авторів плану, цієї миті було б достатньо, аби радянські ракети продовжили рух за інерцією і не змогли б уразити ті цілі, на які були наведені. Вважалося, що головною ціллю "совєтів" були б так звані американські ракетні поля в Північній і Південній Дакоті, Вайомінгу, Монтані та Міссурі.
Таким чином, як писав Еллсберг, наземні "сили відплати" США були б врятовані, щоб здійснити атаку у відповідь (коли Земля відновить нормальне обертання) на міста і військові цілі на території Радянського Союзу.
Аналітик визнає, що мало у кого в світі може існувати свідоме бажання потрапити під ядерний гриб, але ідея американців, на його переконання, була б ще гіршою за ядерний удар. За його підрахунками, для того, аби завадити обертанню Землі потрібно було б одночасно спалити 2,6 х 1021 кілограмів пального, що "приблизно в 500 разів перевищує масу земної атмосфери".
Еллсберг зазначає, що навіть якщо припустити, що хтось був би здатен збудувати таку кількість двигунів та запустити їх одночасно, в атмосферу планети були б викинуто "неймовірно гарячі продукти згоряння", вага яких в сотні разів більша за саму атмосферу. "Тож навіть якщо ваші цілі переживуть ядерну війну, всі будуть спалені вихлопними газами, що поширяться по всій планеті", – зазначає Еллсберг.
Але це, за словами аналітика, лише початок. Оскільки Земля до моменту різкої зупинки рухалася зі швидкістю 465 метрів на секунду, усе на її поверхні зрушило б з місця саме з такою швидкістю, продовживши рух за інерцією. В результаті вода, каміння та інші уламки полетять на схід, розриваючи усе на своєму шляху і відправляючи цілу купу уламків Землі та в атмосферу і космос.
Та не варто забувати про земну гравітацію, адже усе, що злетить з Землі в момент її зупинки, згодом впаде назад, оскільки не досягне достатньої швидкості, аби подолати тяжіння планети. Старший геолог та почесний геолог Національного музею авіації і космонавтики Смітсонівського інституту у Вашингтоні Джеймс Зімбельман припустив, що таке бомбардування планети її ж уламками перетворило б поверхню Землі на розплавлений "океан гірських порід".
Тож, навіть якби план США щодо уникнення ядерного удару вдалося б виконати, на те, аби відзначити цей момент у них було б лише декілька миттєвостей, слідом за якими прийшов би справжній хаос планетарного рівня.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...