Стало відомо, скільки українців, які виїхали закордон через війну, не планують повертатися

Більшість українських біженців, які виїхали закордон через війну з Росією, сподіваються повернутися додому. Та через бойові дії близько двох третин розраховують залишитися за кордоном, доки в Україні не стане безпечніше, передають Патріоти України.

В Україну готові повертатися біженці з Києва та західних областей

Про настрої українців, які втекли закордон через війну, свідчать результати опитування, яке було проведено Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.

Відповідно до результатів опитування, 65% українців планують залишатися у країні, в яку виїхали на початку повномасштабної війни. Ще 9% респондентів планують переїхати в іншу країну наступного місяця.

Як йдеться у результатах опитування ООН, на рішення українців найбільше впливають:

  • безпека;
  • родинні зв'язки;
  • доступ до ринку праці.

Згідно з даними опитування, 16% респондентів планують повернутися в Україну протягом найближчих двох місяців. Відразу 15% планують залишитися в Україні тимчасово, щоб відвідати родину, забрати необхідні речі чи допомогти родичам евакуюватися.

Відповідно до даних результатів опитування, 82% респондентів були змушені залишити в Україні щонайменше одного близького члена сім'ї.

40% респондентів, які заявили про бажання повернутись в Україну, планували це зробити наступного місяця. Водночас плани українських біженців відрізняються залежно від:

  • регіону, де вони проживали до початку війни;
  • часу, що минув з моменту переїзду;
  • країни, до якої вони виїхали.

Більш висока частка серед тих, хто планує повернутися, спостерігається серед біженців з Києва та районів на заході України. Натомість біженці, які виїхали зі сходу та півночі країни – не поспішають повертатися в Україну.

Найчастіше українські біженці хочуть переїхати в Німеччину

Серед українців, які планують залишатися у країні, в якій перебувають на цей момент, більша за середню частка людей, які:

  • доглядають за дітьми чи літніми родичами, які виїхали разом з ними;
  • які виїхали у перші дні вторгнення;
  • які проживають у наданому житлі або винаймають житло самостійно.

Серед українських біженців, які планують змінити країну перебування, велика частка тих, хто виїхав нещодавно або проживає в центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).

Тривалий час Львов перебував на "гачку" у чекістів Путіна: СБУ підтвердила наявність паспорта РФ у судді Верховного суду України

понеділок, 3 жовтень 2022, 16:20

Служба безпеки України встановила, що суддя Верховного Суду Львов Богдан Юрійович має російське громадянство. "Сьогодні, 3 жовтня, Служба безпеки України поінформувала Верховний Суд, що за результатами перевірки встановлено, що Львов Богдан Юрійович от...

Очолював "Привидів Києва": У повітряному бою над Чорним морем загинув полковник ЗСУ

неділя, 2 жовтень 2022, 23:15

У небі над Чорним морем 26 червня під час виконання завдання у повітряному бою з російськими окупантами загинув військовий льотчик, полковник ЗСУ Михайло Матюшенко із позивним Дід. Він очолював «Привидів Києва». Про це повідомив мер Бучі Анатолій Федор...