Стало відомо, скільки українців, які виїхали закордон через війну, не планують повертатися

Більшість українських біженців, які виїхали закордон через війну з Росією, сподіваються повернутися додому. Та через бойові дії близько двох третин розраховують залишитися за кордоном, доки в Україні не стане безпечніше, передають Патріоти України.

В Україну готові повертатися біженці з Києва та західних областей

Про настрої українців, які втекли закордон через війну, свідчать результати опитування, яке було проведено Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.

Відповідно до результатів опитування, 65% українців планують залишатися у країні, в яку виїхали на початку повномасштабної війни. Ще 9% респондентів планують переїхати в іншу країну наступного місяця.

Як йдеться у результатах опитування ООН, на рішення українців найбільше впливають:

  • безпека;
  • родинні зв'язки;
  • доступ до ринку праці.

Згідно з даними опитування, 16% респондентів планують повернутися в Україну протягом найближчих двох місяців. Відразу 15% планують залишитися в Україні тимчасово, щоб відвідати родину, забрати необхідні речі чи допомогти родичам евакуюватися.

Відповідно до даних результатів опитування, 82% респондентів були змушені залишити в Україні щонайменше одного близького члена сім'ї.

40% респондентів, які заявили про бажання повернутись в Україну, планували це зробити наступного місяця. Водночас плани українських біженців відрізняються залежно від:

  • регіону, де вони проживали до початку війни;
  • часу, що минув з моменту переїзду;
  • країни, до якої вони виїхали.

Більш висока частка серед тих, хто планує повернутися, спостерігається серед біженців з Києва та районів на заході України. Натомість біженці, які виїхали зі сходу та півночі країни – не поспішають повертатися в Україну.

Найчастіше українські біженці хочуть переїхати в Німеччину

Серед українців, які планують залишатися у країні, в якій перебувають на цей момент, більша за середню частка людей, які:

  • доглядають за дітьми чи літніми родичами, які виїхали разом з ними;
  • які виїхали у перші дні вторгнення;
  • які проживають у наданому житлі або винаймають житло самостійно.

Серед українських біженців, які планують змінити країну перебування, велика частка тих, хто виїхав нещодавно або проживає в центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).

Особлива небезпека? Вчені пояснили, як пестициди можуть впливати на розвиток хвороби Паркінсона

п’ятниця, 26 квітень 2024, 9:50

Науковці змогли пояснити, як саме довготривалий вплив пестицидів може збільшувати ризик виникнення хвороби Паркінсона, передають Патріоти України. У новому дослідженні, яке опублікували в науковому журналі Nature, вчені з Каліфорнії (США) намагалися з’...

Залишать без грошей? Усім ВПО в Україні готують перевірки виплат

п’ятниця, 26 квітень 2024, 9:48

У Україні заплановано провести перевірку виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Ця перевірка включатиме порівняння інформації, яку реципієнти надали для отримання допомоги, з даними, що надаються Міністерством соціальної політики та іншим...