Більшість українських біженців, які виїхали закордон через війну з Росією, сподіваються повернутися додому. Та через бойові дії близько двох третин розраховують залишитися за кордоном, доки в Україні не стане безпечніше, передають Патріоти України.
Про настрої українців, які втекли закордон через війну, свідчать результати опитування, яке було проведено Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.
Відповідно до результатів опитування, 65% українців планують залишатися у країні, в яку виїхали на початку повномасштабної війни. Ще 9% респондентів планують переїхати в іншу країну наступного місяця.
Як йдеться у результатах опитування ООН, на рішення українців найбільше впливають:
Згідно з даними опитування, 16% респондентів планують повернутися в Україну протягом найближчих двох місяців. Відразу 15% планують залишитися в Україні тимчасово, щоб відвідати родину, забрати необхідні речі чи допомогти родичам евакуюватися.
Відповідно до даних результатів опитування, 82% респондентів були змушені залишити в Україні щонайменше одного близького члена сім'ї.
40% респондентів, які заявили про бажання повернутись в Україну, планували це зробити наступного місяця. Водночас плани українських біженців відрізняються залежно від:
Більш висока частка серед тих, хто планує повернутися, спостерігається серед біженців з Києва та районів на заході України. Натомість біженці, які виїхали зі сходу та півночі країни – не поспішають повертатися в Україну.
Серед українців, які планують залишатися у країні, в якій перебувають на цей момент, більша за середню частка людей, які:
Серед українських біженців, які планують змінити країну перебування, велика частка тих, хто виїхав нещодавно або проживає в центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).
В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини. В Верховній Раді зареєстрували одразу два законопроєкти: обидва передбачають збільшення першої виплати в 2-2,5 разів, передають Патріоти України. Документи опубліковано на сайті Ради. За...
Дефіцит у Радянському союзі був настільки поширеним явищем, що на нього перестали звертати увагу. Проте, люди, котрі мали гроші та зв’язки, все ж таки могли собі дозволити придбати продукти більш високої якості, ніж інші. FoodOboz вирішив розібратись, ...