У Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області учасники археологічної експедиції виявили поселення Трипільської культури. Знахідка розташована неподалік від селища Голосків. Вік поселення становить від 6 до 7 тисяч років. Про це повідомило "Суспільне", передають Патріоти України.
За словами наукового співробітника Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петра Болтанюка, місце розкопок вибрали не випадково. У 1947 році місцевий краєзнавець Микола Бурковський вже натикався там на залишки трипільської культури. Однак, за словами Болтанюка, з тих пір на цьому місці не проводили ніяких археологічних досліджень. Розкопки проводяться на полі сої. На ньому знаходять безліч фрагментів теракотової кераміки.
Всього археологи вирили три траншеї. В одній з них, на глибині приблизно півтора метра, була виявлена кам'яна кладка. "Червоні цеглини - перекриття між першим і другим поверхами характерні для трипільського поселення житла", - говорить учасник експедиції Євген Левінзон.
Також вчені зазначають, що саме ця зона унікальна. Це пов'язано з тим, що на цій території колись межували локальні групи трипільських поселень. Як з'ясували археологи, площа виявленого древнього населенного пункту становила приблизно 10 га. Вчені сподіваються, що в ході розкопок їм вдасться зібрати який-небудь цілісний предмет побуту з виявлених останків.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...