На День святого Миколая, що відзначається 19 грудня, пекли не лише солодкі пряники «миколайчики», якими обдаровували дітей. Зберігся рецепт козацьких обрядових пряників. Дослідники XVII століття називали такі їстівні фігурки «Принтенами». Про це розповіла «ФАКТАМ» Олена Громова, етнограф, завідувачка наукового відділу виставкової роботи Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогів), зазначають Патріоти України.
Козацькі пряники «Прінтени»
Для тіста:Для глазурі:
- Цукор — 1 склянка;
- Яйця — 2 шт.;
- Мед — 1 склянка;
- Сметана — 1 склянка;
- Сода — 1 ч.л.;
- Олія — 2−3 ст.л.;
- Борошно — 0,5 кг пшеничного та 0,5 кг житнього;
- Сіль — щіпка;
- Спеції — імбир, кориця, м'ята, гвоздика.
Тісто замішують у дерев'яному або керамічному посуді, користуються дерев'яною ложкою.
- Білки — 2 шт.;
- Цукрова пудра — 250 г;
- Лимонний сік — за смаком.
Цукор розтерти із жовтками. Мед розігріти на водяній бані, додати в суміш. Всипати спеції. Сметану, соду та олію з'єднати, влити в посуд з медово-яєчною сумішшю. Білки збити із сіллю в щільну піну, додати до всіх інгредієнтів. Всипати борошно.
Добре вимішати, витримати на холоді 6 годин. Розкатати тісто, вирізати фігурки. Випікати в печі (у духовці — при 180 градусах) до готовності.
Глазур приготувати, збивши білки з цукром та лимонним соком. Прикрасити пряники, коли охолонуть.
Вчені попереджають, що через приблизно мільярд років Земля втратить атмосферний кисень — основну умову для існування складних форм життя, передають Патріоти України з посиланням на видання Sky at night magazine. Епоха кисню закінчиться раніше, ніж помр...
У Повітряних Силах ЗСУ розповіли про бойового пілота Ігоря Пархоменка, який через російську агресію втратив сина і тепер б’ється з російськими окупантами за двох. . Там нагадали, що указом Президент України Володимира Зеленського від 8 травня пану Іго...