Посол України у Польщі Василь Бондар прокоментував повідомлення про погіршення ставлення до українців у Польщі, назвавши цей процес «природним». Він також розвіяв поширений у Польщі «найстрашніший міф» про українських жінок, передають Патріоти України.
За словами Василя Бондаря, ставлення до українців у Польщі дійсно змінилося, але це є «природним процесом». Він зазначив, що політики можуть використовувати цю тему, а певні громадяни відчувають побоювання або конкуренцію.
«Справді, з одного боку, є обґрунтовані занепокоєння, але з іншого можна почути взагалі дивні стереотипи, як… наприклад «найстрашніший» міф: українські жінки відберуть польських чоловіків», – розповів посол. Він підкреслив, що «ніщо так не впливає, як цей міф. Він – найсильніший». При цьому, за статистикою, у Польщі зареєстровано лише 6,5 тис спільних (українсько-польських) шлюбів, що є незначною цифрою на тлі 2 млн українців та майже 1 млн українських біженців у Польщі.
Посол наголосив, що між звичайними людьми, як правило, проблем немає, оскільки українці живуть з поляками в одних будинках, працюють на одній роботі та скуповуються в одних магазинах.
Він підкреслив, що українці здебільшого швидко інтегруються в польське суспільство, вивчають польську мову та є суттєвою доданою вартістю для польської економіки. За останніми оцінками, українські працівники приносять Польщі 2,7% ВВП, причому рівень зайнятості українців зріс з 61% до 69%. «А це мільярди злотих – значно більше ніж соціальні видатки на деякі групи біженців», – зауважив Бондар.
Він додав, що «в уряді Польщі є прекрасне розуміння: якщо зараз забрати цей мільйон працівників з України, то польська економіка відчує серйозні проблеми».
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію підвищать з 2361 до 2564 грн на місяць. Такі плани передбачено в Бюджетній декларації на 2026-2028 роки. Про це йдеться в Бюджетній декларації. Так, якщо цього року українці на заслуженому відпочинку отримують не м...
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...