Наразі Україні дуже рано думати про колективний імунітет против коронавірусу. Крім того, сама можливість його виникнення у людства наразі потребує наукового підтвердження. Такі заяви на брифінгу 22 квітня зробив очільник МОЗ Максим Степанов, передають Патріоти України.
"Якщо ми оперуємо таким поняттям, як колективний імунітет, то він повинен бути у 90% населення країни. Зрозуміло, що у нас немає такої кількості людей з імунітетом, адже він з'являється тільки після того, як людина перехворіла. Сьогодні кількість перехворілих людей дуже далека навіть до думки про формування колективного імунітету», - цитує його слова «Українська правда».
Водночас Степанов зазначив, що у світі досі досліджують можливість колективного імунітету проти коронавірусу. "Якщо ми говоримо про COVID-19, то у нього відповідний титр антитіл. Згідно досліджень науковців різних країн, зокрема Китаю та Європи, 30% людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу титр антитіл дуже низький. Це означає, що вони не можуть гарантувати імунітету і людина може захворіти повторно. Якщо це дійсно буде підтверджено, ми можемо стверджувати, що колективний імунітет – неможливий", – підсумував міністр.
Напередодні повідомлялось, що за даними ВООЗ, на сьогодні лише мала частка населення в усьому світі (судячи з усього, 2-3%) мають у крові антитіла до COVID-19, які вказують на пережите зараження. Крім того, на сьогодні немає жодних доказів того, що антитіла гарантують імунітет до коронавирусной хвороби.
Ілон Маск несе відповідальність за смерті дітей у найбідніших країнах світу, які стали наслідком закриття американського агентства з міжнародної допомоги і розвитку (USAID). Таке звинувачення озвучив мільярдер-філантроп, засновник компанії Microsoft Бі...
Українським водіям не варто заправлятися на маленьких АЗС, принаймні до кінця травня-початку червня, оскільки існує ризик отримати неякісний бензин. Таку думку висловив паливний експерт, засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін, пер...