Створював неймовірні фрески та вітражі: На фронті загинув відомий український художник (фото)

Від бойових поранень на фронті помер український митець Михайло Климченко, який був відомий своїми роботами в галузі монументально-декоративного мистецтва. Про смерть художника повідомив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого у Facebook, передають Патріоти України.

«Стало відомо про трагічну загибель ще одного карпенківця, відомого художника монументально-декоративного мистецтва — випускника КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого 1997 року акторського відділення, Михайла Климченка», — йдеться у дописі на офіційній сторінці університету у Facebook.

Навчальний заклад висловив глибокі співчуття родині, друзям, колегам і всім, хто знав митця.

Що відомо про Михайла Климченка

Михайло Климченко народився 17 квітня 1975 року в Санкт-Петербурзі. У 1997-му закінчив акторське відділення КНУТКіТ імені І. Карпенка-Карого під керівництвом Анатолія Пазенка та Михайла Рєзниковича. Однак згодом обрав шлях художника монументально-декоративного мистецтва.

З 1996 по 1999 рік працював художником у Національному театрі російської драми імені Лесі Українки. У 2006 році вступив до лав Національної спілки художників України. А в 2009 році здобув перемогу на міжнародному конкурсі художніх виробів зі скла «ВітроПрофі».

Основна сфера творчості митця — сакральне мистецтво: мозаїки й вітражі для українських храмів.

Найвідоміші роботи

Мозаїка «Архістратиг Михаїл» — церква Різдва Пресвятої Богородиці, Путивль, Сумська область (2000 р.);

Триптих «Святий Іоанн Предтеча на Йордані» — церква Іоанна Предтечі, Харків (2006 р.);

«Спас Нерукотворний» — мозаїка у Свято-Воскресенській церкві с. Криві Коліна, Черкаська область (2007 р.);

Оздоблення арок вівтаря у Свято-Троїцькій церкві Китаївської пустині в Києві (2012 р.);

Серія вітражів у храмі священномученика Олександра, архієпископа Харківського (2007–2010 рр.), серед яких «Микола Чудотворець», «Феодор Стратілат», «Феодор Тірон», «Кирило» та «Мефодій».

Його роботи можна побачити в різних куточках України — від Києва до Сумщини, Харківщини та Черкащини.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...