Харківська поліція завершила розслідувати першу справу щодо неповнолітньої дівчини, яка розповсюджувала прапори Росії, так званої "ХНР" та Z-символіку. За законом її не можна засудити, зазначають Патріоти України.
Слідчі звернулися до суду з клопотанням про те, щоб школярка, попри вік, отримала покарання, але виховного характеру. Дівчина стала відома улітку 2023 року, коли обклеїла майдан Свободи ворожою символікою та записала ролик із гімном агресора в центрі Харкова. Поліція швидко знайшла малолітню пропагандистку і чоловіка, який впливав на світогляд дитини.
"У клопотанні вказали, щоб дівчині заборонили користуватися соцмережами більше, ніж дві години на добу, також викладати відеоролики та публікації до будь-яких соцмереж. Крім того, їй рекомендовано читати книжки українських авторів, вивчати історію України", - повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.
Слідчі продовжують розслідування щодо матері 9-класниці та її приятеля, який вів з дитиною антиукраїнські бесіди.
У поліції ннагадали батькам підлітків, що подібні дії під час повномасштабної війни кваліфікують як суспільно небезпечні. Це стаття "Виготовлення та поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, заперечення такої агресії шляхом представлення її як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, що здійснюють збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань російської федерації та представників підконтрольних російській федерації самопроголошених органів".
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...