Українські учні 11-х класів дедалі частіше переходять із очного на дистанційне навчання, аби встигнути виїхати з країни до досягнення повноліття. Про це заявила освітній омбудсмен Надія Лещик в інтерв’ю Укрінформу, передають Патріоти України.
«Це сумна статистика і я говорила з громадами, з директорами та вчителями. Вони говорять, що 11-ті класи починають навчатись в очному форматі одна кількість дітей, потім частина дітей переводиться на дистанційне навчання і виїздить за кордон і завершують школи в дистанційному форматі», — зазначила Лещик.
Найчастіше це пов’язано з побоюванням батьків щодо безпеки та мобілізації юнаків після досягнення повноліття. «Що примушує виїжджати? Ці повідомлення про мобілізацію з 18 років також лякають батьків», — зазначила омбудсменка.
Вона наголосила, що українські підлітки не завжди можуть повноцінно адаптуватися за кордоном і стикаються з труднощами. Лещик також підкреслила, що важливими умовами для повернення родин з-за кордону залишаються житло, робота, рідні в Україні та освітні перспективи.
Михайло Кравчук із Рівненщини став першим Героєм України у Патрульній поліції. Президент Володимир Зеленський присвоїв йому найвище звання з врученням ордена "Золота Зірка". Про це розповіли у Патрульній поліції, передають Патріоти України. "Михайло Кр...
На Закарпатті після участі в молодіжному заході на території Пилипецької територіальної громади отруїлося майже 40 людей. Про це 11 липня повідомив у Facebook Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, передають Патріоти ...