
Українські учні 11-х класів дедалі частіше переходять із очного на дистанційне навчання, аби встигнути виїхати з країни до досягнення повноліття. Про це заявила освітній омбудсмен Надія Лещик в інтерв’ю Укрінформу, передають Патріоти України.
«Це сумна статистика і я говорила з громадами, з директорами та вчителями. Вони говорять, що 11-ті класи починають навчатись в очному форматі одна кількість дітей, потім частина дітей переводиться на дистанційне навчання і виїздить за кордон і завершують школи в дистанційному форматі», — зазначила Лещик.
Найчастіше це пов’язано з побоюванням батьків щодо безпеки та мобілізації юнаків після досягнення повноліття. «Що примушує виїжджати? Ці повідомлення про мобілізацію з 18 років також лякають батьків», — зазначила омбудсменка.
Вона наголосила, що українські підлітки не завжди можуть повноцінно адаптуватися за кордоном і стикаються з труднощами. Лещик також підкреслила, що важливими умовами для повернення родин з-за кордону залишаються житло, робота, рідні в Україні та освітні перспективи.
Кількість запитів про те, як злити пальне з бака, у російському сегменті інтернету зросла більш як у 10 разів за останні три місяці. Про це свідчить інформація російського видання "Верстка", що позиціонує себе як незалежне, передають Патріоти України. ...
Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...