"Сумна статистика": Підлітки масово їдуть з України, закінчуючи школу дистанційно - омбудсменка назвала причину

Українські учні 11-х класів дедалі частіше переходять із очного на дистанційне навчання, аби встигнути виїхати з країни до досягнення повноліття. Про це заявила освітній омбудсмен Надія Лещик в інтерв’ю Укрінформу, передають Патріоти України.

«Це сумна статистика і я говорила з громадами, з директорами та вчителями. Вони говорять, що 11-ті класи починають навчатись в очному форматі одна кількість дітей, потім частина дітей переводиться на дистанційне навчання і виїздить за кордон і завершують школи в дистанційному форматі», — зазначила Лещик.

Найчастіше це пов’язано з побоюванням батьків щодо безпеки та мобілізації юнаків після досягнення повноліття. «Що примушує виїжджати? Ці повідомлення про мобілізацію з 18 років також лякають батьків», — зазначила омбудсменка.

Вона наголосила, що українські підлітки не завжди можуть повноцінно адаптуватися за кордоном і стикаються з труднощами. Лещик також підкреслила, що важливими умовами для повернення родин з-за кордону залишаються житло, робота, рідні в Україні та освітні перспективи.

Повернення в лихі 90-ті: В Росії запит "як злити бензин" став хітом інтернету - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 5:50

Кількість запитів про те, як злити пальне з бака, у російському сегменті інтернету зросла більш як у 10 разів за останні три місяці. Про це свідчить інформація російського видання "Верстка", що позиціонує себе як незалежне, передають Патріоти України. ...

Не солодощі й не фастфуд: Експерти назвали найкалорійніший продукт на планеті

вівторок, 23 червень 2026, 23:12

Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...