Сибірського антициклону немає: Синоптик попередила про погодні аномалії

погода першої декади січня в Києві була такою, як зазвичай буває в Криму.

У сезоні 2019-2020 в Києві поки що не було метеорологічної зими, заявила завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, старший науковий співробітник, кандидат географічних наук Віра Балабух, передають Патріоти України.

За її словами, погода першої декади січня в Києві була такою, як зазвичай буває в Криму. "Якщо говорити про аномалії, дуже високі були температури на сході України, де зазвичай значно холодніше. Температура близько нуля для них є аномально високою. За добу було 10 градусів і вище", - розповіла вона.
У той же час вона не виключає ймовірність, що морози в Україні будуть ще цієї зими. "Очікуємо, що лютий буде надзвичайно теплий. Якщо все збудеться - аномально теплий. У середньому за місяць температура може бути мінімум на 2-3 градуси вище, ніж спостерігалася на початку минулого століття. Це практично середня за місяць температура може бути позитивною. Тому, опади будуть, ймовірно, дощами, а не снігом", - попередила вона.
Синоптик звернула увагу на те, що кліматичні зміни в Україні відбуваються швидше, ніж в інших країнах, а підвищення теператури б'є рекорди. За її словами, з 90-х років 20-го століття в Україні спостерігається інтенсивне зростання температури повітря та зміна різних кліматичних параметрів. "Змінюється кількість екстремальних явищ, пов'язаних з температурою. Наприклад, кількість морозних і жарких днів, "тропічних ночей" (явище, коли коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів протягом доби)", - підкреслила вона.
Експерт вказала на те, що в порівнянні з глобальними темпами зміни температури, в Україні вони відбувалися вдвічі швидше. Вона каже, що Україна потрапляє в регіон планети, де зміни температури відбуваються найбільш інтенсивно, при цьому переважають південно-західні потоки і тепле, вологе повітря надходить з Атлантики. При цьому переважає область високого тиску, що сприяє дефіциту опадів. Крім того, раніше морози були пов'язані з Сибірським антициклоном, якого зараз його немає.

"Якщо говорити про зиму, то найбільш характерною рисою є підвищення мінімальних температур. Зменшується кількість снігу з морозом. У той же час кількість днів з сильними морозами не дуже змінилася. Це небезпечно, тому що у нас часто навіть не припиняється вегетація. На деревах можна побачити бруньки, тобто, ймовірність сильного припливу холодного повітря з сильними морозами залишається. Таке може бути навіть навесні", - попереджає синоптик.

Українська школярка перемогла на всесвітньому конкурсі поезії в Парижі

вівторок, 30 листопад 2021, 0:15

Це перша українка, котру удостоїли такої нагороди. Дівчина навчається у французькому ліцеї імені Анни Київської у столиці України. У Парижі відбувся Міжнародний конкурс поезії Poésie en liberté, в якому перемогла 15-річна українська школярка Анна-Марія...

У Парижі оголосили володаря "Золотого м'яча". а також "срібного" та "бронзового"

понеділок, 29 листопад 2021, 23:51

Видання France Football визначило найкращого гравця, нападника, молодого гравця, воротаря і футболістку року, що завершується. 29 листопада в місті Париж пройшла церемонія нагородження "Золотого м'яча-2021". . Свій сьомий трофей виграв аргентинець Ліон...