Гомініди могли так адаптуватися до льодовикового періоду.

Стародавні люди, які жили на території Європи близько півмільйона років тому, могли впадати в сплячку, щоб пережити довгі зими під час льодовикового періоду. До таких висновків прийшли антропологи Антоніс Барціокас з грецького Університету Фракії імені Демокріта і його іспанський колега Хуан Луїс Арсуага. Їх робота опублікована в журналі L'anthropologie, передають Патріоти України.
Баціокас зробив таке припущення при вивченні кісток з печер Сіма де лос Уесос на півночі Іспанії - там було виявлено понад 7,5 тисяч фрагментів кісток, які належали принаймні 29 древнім людям. Учений виявив, що останки мають ознаки захворювань, пов'язаних з нестачею вітаміну D - зокрема, рахіту і хронічних захворювань нирок.
Такі хвороби зазвичай спостерігаються у жителів сучасних міст і свідчать про те, що людина багато часу проводить без сонячного світла. Вчені припустили, що стародавні люди зимували в печерах Сіма де лос Уесос, впадаючи при цьому в сплячку. На думку Баціокаса, гомініди могли так адаптуватися до льодовикового періоду.
При цьому у древніх людей в інших частинах світу не було такої необхідності: вони або жили в місцях з більш м'яким кліматом, або мали доступ до жирної їжі тваринного походження, яка поповнює нестачу речовин. У дослідженні наголошується, що це тільки теорія - у виявлених захворювань можуть бути й інші пояснення.
У львівському торговельному центрі "Форум" стався інцидент зі стріляниною. Чоловік з пістолетом погрожував працівникам охорони. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на місцеві Telegram-канали. Інцидент стався у львівському торговельному це...
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський розповів про незвичний спосіб захисту для листонош, які раніше використовували співробітники пошти. Раніше «Укрпошта» використовувала курячі ноги як засіб захисту від нападів собак. Про це розповів гендиректор ко...