Гомініди могли так адаптуватися до льодовикового періоду.
Стародавні люди, які жили на території Європи близько півмільйона років тому, могли впадати в сплячку, щоб пережити довгі зими під час льодовикового періоду. До таких висновків прийшли антропологи Антоніс Барціокас з грецького Університету Фракії імені Демокріта і його іспанський колега Хуан Луїс Арсуага. Їх робота опублікована в журналі L'anthropologie, передають Патріоти України.
Баціокас зробив таке припущення при вивченні кісток з печер Сіма де лос Уесос на півночі Іспанії - там було виявлено понад 7,5 тисяч фрагментів кісток, які належали принаймні 29 древнім людям. Учений виявив, що останки мають ознаки захворювань, пов'язаних з нестачею вітаміну D - зокрема, рахіту і хронічних захворювань нирок.
Такі хвороби зазвичай спостерігаються у жителів сучасних міст і свідчать про те, що людина багато часу проводить без сонячного світла. Вчені припустили, що стародавні люди зимували в печерах Сіма де лос Уесос, впадаючи при цьому в сплячку. На думку Баціокаса, гомініди могли так адаптуватися до льодовикового періоду.
При цьому у древніх людей в інших частинах світу не було такої необхідності: вони або жили в місцях з більш м'яким кліматом, або мали доступ до жирної їжі тваринного походження, яка поповнює нестачу речовин. У дослідженні наголошується, що це тільки теорія - у виявлених захворювань можуть бути й інші пояснення.
У селі Мульчиці (Рівненська область) у школі вчитель, імовірно, побив учня. Про це 18 січня повідомила пресслужба Рівненського обласного управління Національної поліції у Facebook, передають Патріоти України. Правоохоронці зазначили, що під час монітор...
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...