На Полтавщині під час розкопок Східного укріплення Більського городища, котре ототожнюється з величним містом Гелон від "батька історії" Геродота , археологи виявили важливі знахідки скіфської доби. Зокрема, відкопали жіноче поховання степового типу скіфського часу — IV століття до нашої ери. Про це розповів директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост, зазначають Патріоти України.
За його словами, це — жіноче поховання скіфського часу, попередньо — IV ст. до н. е. Його унікальність у тому, що це — поховання степового типу, у ямі з підбоєм.
Хоча ґрунтові могильники, у основному, відзначаються відносно бідним супутнім інвентарем, тут археологам вдалося відкопати біля одного кістяка глиняне прясло, а ще біля одного — голку. Так, археологи натрапили ще в минулому році на ґрунтовий могильник скіфського часу та тепер продовжують його досліджувати.
Варто зазначити, що Гелон був спалений під час знаменитого скіфського походу Дарія I в 512 до н. е., коли перси пересікли Дунай та Дніпро, застосовуючи навідні мости. Скіфи тоді застосували свою знамениту тактику "випаленої землі" та дрібних ударів, котрі обескровлювали військо загарбника. Так, що перський цар ледве врятувався з залишками своїх "безсмертних" полків.
Порядок бронювання військовозобов’язаних від мобілізації знову змінили. Зміни стосуються як окремих галузей, так і в цілому процедури бронювання, передають Патріоти України з посиланням постанову від 28 березня 2025 р. № 360. Згідно з постановою, у за...
В українських автоінспекціях через неякісну кібербезпеку стався витік сотень тисяч особистих документів за останні 4 роки. В доступ потрапили особисті документи, які охоплюють широку географічну та демографічну область України. Про це пише видання Kyiv...