Ветеран ЗСУ Олег Симороз зауважив, що був змушений пройти декілька медичних комісій, щоб затвердила потребу проводити протезування та списатися з військової служби. Під час цього він стикнувся з численними бюрократичними перешкодами. Про це військовий розповів в інтерв'ю «Главкому», передають Патріоти України.
«Я пройшов декілька ВЛК (Військово-лікарських комісій, – «Главком») – одна комісія продовжувала моє лікування, інша затвердила потребу проводити протезування, і ще одна була про списання мене зі служби. Тобто все це я пройшов, і у Центральному військовому шпиталі, а це головний лікувальний заклад Медичних сил, зібрав отакенну папку документів. Там було, мабуть, про кожну молекулу мого організму, бо насправді частин тіла, які б не отримали поранення, у мене просто не залишилось», – зауважив ветеран.
Олег Симороз зауважив, що після проходження ВЛК його списали з військової служби, однак потрібно було ще отримати групу інвалідності: «Іду до МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія, – «Главком»). І уявіть мій шок, коли там мене знову змушують робити все те, що я вже зробив, проходячи ВЛК. Доводиться іти до районної лікарні, де я, як ідіот, обходжу всі ці неінклюзивні совкові кабінети, а це ж так зручно робити, коли у тебе немає обох ніг!».
Ветеран розповів, що був змушений з батьками обходити 12 лікарів, які копіювали висновки ВЛК. Внаслідок бюрократії Симороз витратив багато часу, щоб отримати групу інвалідності:
«Так я викидаю на вітер ще тиждень свого життя. Це історія про ті самі МСЕК, які зараз відомі усій країні. Там відбувається багато чого поганого – і корупція, і відверте знущання над військовими».
Олег Симороз зауважив, що не стикався із вимаганням хабарів при проходженні МСЕК. Однак, за словами військового, його побратими втрапляли у такі ситуації.
«Річ у тім, що нормативні акти, якими керується МСЕК, прописані так, що остаточне рішення залежить від лікаря. Тобто вся методологія надання групи інвалідності надто розмита. І якщо хлопці мали достатньо підстав отримати другу групу інвалідності, їм давали третю або вимагали хабар. Бо саме лікар оцінює ступінь самостійності людини, її здатність до самообслуговування, і це значно підсилює роль людського фактора, а так бути не повинно», – зауважив ветеран.
Військовий наголосив, що у роботі МСЕК нічого не зміниться, доки не зміняться нормативи: «А треба, щоб вони були гранично чіткими: нема обох рук – така-то група, нема обох ніг – така-то. І без жодних суб’єктивних оцінювань когось зі сторони, що може, а що не може робити людина з інвалідністю».
Ветеран додав, що критерії визначення інвалідності слід змінювати. Він зауважив, що це робота уряду та парламенту також.
«Має бути усталена методологія на всі випадки – на 99% випадків усіх захворювань і травм. І тоді завдання лікаря зведеться лише до того, щоб перевірити, наявні руки-ноги чи ні, а не визначати «на око», мобільна людина чи немобільна. МСЕК має бути прозорою структурою, а не допотопним кабінетом з шухлядою для грошей», – наголосив військовий.
Пенсіонери, які проживають у гірських регіонах, а також переїжджають на місце проживання в таку місцевість, можуть отримати 20% надбавки до пенсії. Такі надбавки передбачені Законом України Про статус гірських населених пунктів України, передають Патрі...
Середня зарплата штатних працівників в Україні зросла за січень-жовтень 2024 року на 22,2% до 20 592 гривень. Фінансистами та айтішникам платять значно більше, передають Патріоти України з посиланням на Державну службу статистики (Держстат). За даними...