23 грудня 1972-го врятували 16 із 45 жертв авіакатастрофи рейсу 571 Air Force в Андах, зазначають Патріоти України. Чартерний рейс з 5 членами екіпажу і 40 пасажирами - уругвайськими регбістами-юніорами вилетів 12 жовтня з аеропорту Карраско в Уругваї.
Літак потрапив у циклон в Андах, почав знижатись і зачепив крилом гору на висоті 4400 м. Відпав хвіст і крило, потім друге крило, фюзеляж врізався в величезний замет. Одразу загинуло 12 людей, пізніше від ран - ще 5. Рятувальники Уругваю, Чилі і Аргентини шукали літак вісім днів, потім пошуки припинили.
Вижилі їли те, що знайшли в багажі. У перший день спалили всі гроші, щоб зігрітися. Запас їжі швидко скорочувався. На засніженій горі не було природної рослинності чи тварин. Група вирішила з'їсти м'ясо з тіл своїх померлих товаришів. Більшість загиблих були однокласниками, близькими друзями або навіть родичами. Коли зійшла лавина - загинули ще 8 пасажирів.
Через місяць кілька добровольців вийшли на пошуки хвоста літака з багажем. Знайшли валізи з одягом, цигарки, цукерки і акумулятори до рації. Полагодити її так і не вдалося.
12 грудня 2 чоловіки пройшли до підніжжя гір і попросили місцевого пастуха про допомогу. Він повідомив владі про пасажирів рейсу 571.
16 пасажирів доставили в лікарні Сантьяго. Їх лікували від висотної хвороби, зневоднення, обморожень, цинги, переломів кісток і недоїдання.
Пізніше рятувальники повернулися на місце аварії і поховали тіла загиблих під камінням і уламками фюзеляжу. Зверху встановили залізний хрест.
Головний тренер "Фенербахче" Жозе Моурінью отримав дискваліфікацію на три матчі за підсумками скандального інциденту з головним тренером "Галатасарая" Оканом Буруком, який стався після чвертьфінального поєдинку Кубка Туреччини. Про це повідомляє журнал...
Після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, тисячі людей по всьому світу прийшли на допомогу нашій державі. Україна змогла швидко прийняти багато іноземних добровольців, серед яких і Масер Гіффорд. Про іноземного бійця, який зах...