Танкісти ЗСУ завдяки своєму професіоналізму затрофеїли два найсучасніші дрони-камікадзе росіян, котрі атакували український Т-72 (відео)

Тепер українські конструктори зможуть детально проаналізувати вороже ноу-хау. Міноборони РФ називає "Ланцети"​ найефективнішими російськими БПЛА, при цьому апарати на 80% складаються з іноземних комплектуючих.

Ланцет

ЗС РФ запустили по українській бойовій техніці одразу два БПЛА, але жоден із них не досяг цілі.

Маскувальна сітка й дерево врятували танк Т-72 Збройних сил України від атаки російських дронів "Ланцет". Відеоролик від військовослужбовців опублікували аналітики Ukraine Weapons Tracker у Twitter.

Росіяни націлили на український танк два "Ланцети", але жоден із них не досяг своєї цілі. Один БПЛА розвалився на дві частини: одна половина застрягла на дереві, а друга повисла на сітці маскувань. Невідомо, чому дрон-камікадзе не здетонував, — військовий, який записав відеоролик, також ставить це запитання.

А ось як викладає ситуацію відомий воєнний аналітик та журналіст Юрій Бутусов:

"Два російських дрона-камікадзе типу Ланцет-3 атакували український танк, але не змогли його знищити, тому що заплутались у маскувальній сітці. Екіпаж танку, який врятував машину, розтягнувши сітку, заслуговує високих державних нагород та вищих посад, це відповідальні воіни. Волонтери, які сплели цю сітку, заслуговують від держави медалей та подяки. А українська оборонна промисловість має якомога швидче вивчити цілі Ланцети та налагодити виробництво дронів-камікадзе, які показують себе як один з найдешевших та найефективніших видів зброї, які будуть з кожним днем все більше застосовуватись у війні".

Баражувальні боєприпаси "Ланцет" випускає російське підприємство Zala Aero, який входить до концерну "Калашников". Дрон літає завдяки електродвигуну та двом парам X-подібних крил, які повинні забезпечувати високу маневреність і низький рівень шуму.

"Ланцети" оснащуються різним обладнанням для пошуку цілей, у тому числі оптичними й інфрачервоними камерами, радіометром, лазерним цілепоказником. Блок телевізійного наведення дозволяє оператору вручну керувати польотом на фінальному етапі, коли дрон пікірує на ціль. Існують дві версії апарату: "Ланцет-1" і "Ланцет-3", яка з них намагалася вразити танк ЗСУ — невідомо.

Характеристики "Ланцет-1"

  • Запас ходу: 30 хвилин
  • Корисне навантаження або бойова частина: 1 кг
  • Злітна маса: 5 кг
  • Дальність польоту: 40 км

Характеристики "Ланцет-3"

  • Запас ходу: 40-60 хвилин залежно від корисного навантаження
  • Дальність польоту: 40-70 км
  • Корисне навантаження або бойова частина: 3-5 кг
  • Злітна вага: 12 кг
  • Крейсерська швидкість: 80-110 км/год
  • Максимальна швидкість під час пікірування: 300 км/год

Українцям видають гроші на дрова: Хто може отримати і які умови

неділя, 23 лютий 2025, 23:25

Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...

Українку, яка отримала у спадок будинок із пошкодженим лічильником, змусили доплатити за газ 116 тис. грн: У чому причина

неділя, 23 лютий 2025, 23:10

Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...