ЗС РФ запустили по українській бойовій техніці одразу два БПЛА, але жоден із них не досяг цілі.
Маскувальна сітка й дерево врятували танк Т-72 Збройних сил України від атаки російських дронів "Ланцет". Відеоролик від військовослужбовців опублікували аналітики Ukraine Weapons Tracker у Twitter.
Росіяни націлили на український танк два "Ланцети", але жоден із них не досяг своєї цілі. Один БПЛА розвалився на дві частини: одна половина застрягла на дереві, а друга повисла на сітці маскувань. Невідомо, чому дрон-камікадзе не здетонував, — військовий, який записав відеоролик, також ставить це запитання.
А ось як викладає ситуацію відомий воєнний аналітик та журналіст Юрій Бутусов:
"Два російських дрона-камікадзе типу Ланцет-3 атакували український танк, але не змогли його знищити, тому що заплутались у маскувальній сітці. Екіпаж танку, який врятував машину, розтягнувши сітку, заслуговує високих державних нагород та вищих посад, це відповідальні воіни. Волонтери, які сплели цю сітку, заслуговують від держави медалей та подяки. А українська оборонна промисловість має якомога швидче вивчити цілі Ланцети та налагодити виробництво дронів-камікадзе, які показують себе як один з найдешевших та найефективніших видів зброї, які будуть з кожним днем все більше застосовуватись у війні".
#Ukraine: A rare look at a failed Russian attack on an T-72 tank by two Lancet loitering munitions- both drones apparently caught on the trees, failing to detonate.
It is worth mentioning that though the tank was covered by a camo net it was still found by the drone operator. pic.twitter.com/hhC0eN5jh9
— Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) December 23, 2022
Баражувальні боєприпаси "Ланцет" випускає російське підприємство Zala Aero, який входить до концерну "Калашников". Дрон літає завдяки електродвигуну та двом парам X-подібних крил, які повинні забезпечувати високу маневреність і низький рівень шуму.
"Ланцети" оснащуються різним обладнанням для пошуку цілей, у тому числі оптичними й інфрачервоними камерами, радіометром, лазерним цілепоказником. Блок телевізійного наведення дозволяє оператору вручну керувати польотом на фінальному етапі, коли дрон пікірує на ціль. Існують дві версії апарату: "Ланцет-1" і "Ланцет-3", яка з них намагалася вразити танк ЗСУ — невідомо.
Характеристики "Ланцет-1"
Характеристики "Ланцет-3"
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...