Мовознавець Олександр Авраменко озвучив кілька типових висловів і запропонував обрати правильний. Серед трьох таким був лише один. Отже будьте уважними:
Так, не потребує редагування вислів "вибирати найсмачніші груші".
При цьому Авраменко пояснює: брата ми примушуємо працювати, а заставляють річ у ломбарді чи кімнату меблями. Натомість квартиру можна купити на виплат, а не в розстрочку.
Також мовознавець акцентував, що груші саме вибирають, а не обирають. Обирати можна людину на певну посаду. А от речі та предмети вибирають.
Для того, аби полегшити запам'ятовування останнього правила, варто пригадати слова з вірша Василя Симоненка: "Все на світі можна вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину".
Дбаймо про те, щоб Україна говорила грамотно! – наголошує педагог.
Авраменко також акцентував раніше на поширеній мовній помилці багатьох українців.
Так, людей, які працюють за комп'ютером та займаються розробкою програм, треба називати не "ІТшники", а "ІТівці".
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області засудив до 5 років позбавлення волі зловмисника, який інформував про пересування співробітників ТЦК і СП і місця роздачі повісток. Однак сидіти у в'язниці йому не доведеться, якщо впродовж року він ...
Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України. Колишня нардепка Ір...