Мовознавець Олександр Авраменко озвучив кілька типових висловів і запропонував обрати правильний. Серед трьох таким був лише один. Отже будьте уважними:
Так, не потребує редагування вислів "вибирати найсмачніші груші".
При цьому Авраменко пояснює: брата ми примушуємо працювати, а заставляють річ у ломбарді чи кімнату меблями. Натомість квартиру можна купити на виплат, а не в розстрочку.
Також мовознавець акцентував, що груші саме вибирають, а не обирають. Обирати можна людину на певну посаду. А от речі та предмети вибирають.
Для того, аби полегшити запам'ятовування останнього правила, варто пригадати слова з вірша Василя Симоненка: "Все на світі можна вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину".
Дбаймо про те, щоб Україна говорила грамотно! – наголошує педагог.
Авраменко також акцентував раніше на поширеній мовній помилці багатьох українців.
Так, людей, які працюють за комп'ютером та займаються розробкою програм, треба називати не "ІТшники", а "ІТівці".
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...