Тестів більше не треба? Штучний інтелект навчили "діагностувати" коронавірус по кашлю з вражаючою точністю

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили модель штучного інтелекту, здатну виявляти COVID-19 по кашлю людини з точністю 98%. Вчені проаналізували понад 200 тис. проб при примусовому кашлі. Про це повідомляє Daily Mail, передають Патріоти України.

Технологія може знайти коронавірус у безсимптомних хворих, просто послухавши, як вони кашляють. У пацієнтів з коронавірусом, у яких немає симптомів, все ще спостерігаються зміни, які не завжди можна виявити.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили модель на основі штучного інтелекту, яка відрізняє безсимптомних людей від неінфікованих, аналізуючи записи кашлю, представлені десятками тисяч добровольців в інтернеті.

Алгоритм точно визначив 98,5% кашлю від людей з позитивним результатом тесту на вірус, включаючи 100% кашлю від безсимптомних пацієнтів. Вчені збирають більше зразків з метою створення додатка, який міг би стати зручним і безкоштовним інструментом попередньої перевірки.

Така програма може боротися з поширенням вірусу, "якщо всі використовуватимуть її перед тим, як піти в клас, на фабрику або в ресторан", - говорить співавтор проекту Брайан Субірана, директор лабораторії Auto-ID при Массачусетському технологічному інституті.

Лабораторія вже вивчала алгоритми, що використовують кашель і вокалізацію, для аналізу таких станів, як пневмонія, астма і навіть хвороба Альцгеймера, яка пов'язана з нервово-м'язовою деградацією, такою як ослаблення голосових зв'язок.

Коли почалася пандемія, Субірана подумав, що програма може спрацювати для COVID-19, який може викликати тимчасове нервово-м'язове порушення.

"На звуки розмови і кашлю впливають голосові зв'язки і навколишні органи. Це означає, що коли ви говорите, частина вашої розмови схожа на кашель, і навпаки", - сказав він.

У квітні вони запустили веб-сайт, який пропонує людям записати серію кашлю і заповнити анкету з докладним описом будь-яких симптомів, наявності у них вірусу і способу їх діагностики. На сайт Массачусетського технологічного інституту було відправлено понад 70 тис. записів примусового кашлю, в тому числі 2,5 тис. від людей, які хворіють COVID-19, зокрема безсимптомно.

Всього було зареєстровано понад 200 тис. випадків навмисного кашлю. Алгоритм з неймовірною точністю виявив закономірності в силі голосових зв'язок, продуктивності легегнь і дихання, а також в м'язовій деградації.

Він правильно ідентифікував всі матеріали, що надійшли від людей, у яких не було симптомів коронавірусу. "Ми думаємо, що це показує, що спосіб відтворення звуку змінюється при COVID, навіть якщо у вас немає симптомів", - сказав Субірана.

Цієї весни Кембриджський університет запустив аналогічний проект, але його успішність склала лише 80%. За словами Субірана, алгоритм не повинен замінювати традиційне тестування, оскільки його основна функція - відрізняти безсимптомний кашель від "здорового" кашлю.

Перерахунок пенсій у квітні: Ось кому його не зроблять без заяви до ПФУ і чому гроші виплатять лише у червні

вівторок, 25 лютий 2025, 9:32

З 1 квітня в Україні проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня відпрацювали два роки або які відпрацювали менше ніж два роки, але після призначення пенсії або її попереднього перерахунку вже минуло 24 місяці, пише На...

На Хмельниччині чоловік відмовився від мобілізації і заявив, що не вважає себе "винним": Як його покарали

вівторок, 25 лютий 2025, 9:20

На Хмельниччині суд розглянув справу чергового ухилянта. Керівник одного з фермерських господарств регіону уникав мобілізації упродовж двох років, передають Патріоти України. У суді громадянин своєї вини не визнав, провадження назвав сфабрикованим та с...