The New Yorker виклав фільм про блогерку з Чернігова, яка показувала своє життя біженки

The New Yorker опублікував короткометражний документальний фільм «Слідами Валерії» (Following Valeria) – про українку, яка стала зіркою соцмереж й одночасно біженкою. Фільм опублікували на YouTube 21 лютого, передають Патріоти України.

Після початку повномасштабного вторгнення українська фешн-фотографка Валерія Шашенок створила серію відео для TikTok – зокрема, відео про бомбосховище, у якому вона з батьками ховалася від російських обстрілів у Чернігові.

«Вона задокументувала деталі свого життя в бункері – готувала їжу на гарячій плиті, варила каву за допомогою паяльної лампи, а під час вилазок назовні знімала зруйновані будівлі та вирви від вибухів», – йдеться на сайті видання. Її відео стали вірусними; одне з них зібрало понад двадцять мільйонів переглядів лише за три дні.

На ролики Валерії натрапила документалістка Нікола Феґґ. Вона назвала їх «чарівними й водночас дуже дивними»: «Я не могла зрозуміти, звідки береться її гумор». Феґґ зустріла дівчину в Варшаві, куди та виїхала, і супроводжувала, аж поки Валерія не повернулася на батьківщину.

У стрічці показують, як дівчина продовжує вести сторінку в TikTok, бере участь у проукраїнських мітингах, відвідує Європарламент. У одній зі сцен вона позичає піджак для виступу в Європейській комісії, потім вона бере продуктову допомогу і дивується, що їй вдалося вполювати цілу курку.

Феґґ зазначила, що саме «ця межа між інфлюенсеркою і біженкою» була для неї найцікавішою з режисерського погляду: «У ній було стільки напруги, що я хотіла зобразити, ким вона була як особистість».

Багато сцен фільму розгортаються в ритмі потяга або валізи, що котиться, коли Валерія з мобільним телефоном у руці спостерігає за пейзажами, що проносяться повз неї, блукає незнайомими вулицями.

Дострокова пенсія в Україні: Хто може отримати і за яких умов

вівторок, 28 травень 2024, 6:52

Багатодітні матері, які виховали п'ятьох або більше дітей до шестирічного віку, можуть отримати дострокову пенсію в 50 років за наявності 15 років страхового стажу. Батьки за тих самих умов можуть претендувати на пенсію в 55 років з 20 роками стажу. Пр...

Не лише ТЦК? Хто має право перевіряти військовий квиток під час воєнного стану в Україні

вівторок, 28 травень 2024, 6:30

Українці призовного віку повинні носити із собою військово-облікові документи. Працівники територіальних центрів комплектування можуть вимагати від військовозобов'язаних показати військовий квиток. Втім, таке право мають не лише вони. Про це повідомил...